Обласна бібліотека Чижевського запрошує на гру, присвячену подіям Української революції

3 апр 2018 14:59 840 0 Общество
Обласна бібліотека Чижевського запрошує на гру, присвячену подіям Української революції

 

 

 
Обласна бібліотека ім. Д.І.Чижевського запрошує взяти участь у настільній грі «Українська революція. 1917-1921»
 
Нещодавно фонд обласної універсальної  наукової бібліотеки ім. Д.І.Чижевського» поповнився інтелектуальною настільною грою «Українська революція. 1917-1921». Гра сприяє засвоєнню матеріалів про події Української революції учнями 10-11 класів під час підготовки до ЗНО, допоможе студентам поліпшити знання про історію України, а також для усіх небайдужих громадян відкриє таємниці буремних революційних подій, які відбувалися у нашій державі сто років тому.  Кількість учасників  - від трьох осіб. 
Попередній запис на участь у грі за телефоном (0522) 225890.                          Участь - безкоштовна. 
 
Бажаєте цікаво і змістовно провести дозвілля – завітайте до обласної бібліотеки ім. Д. Чижевського за адресою: м. Кропивницький, вул. Велика 
Перспективна, 24. 
 
Довідка.
Гра побудована за стандартною схемою - є ігрове поле і є 88 клітинок-ходів, якими рухаються гравці і вирішують різні завдання.
За поле в грі слугує "Оглядова карта українських земель" Степана Рудницького, яка включає до етнічної України, зокрема, Крим та Кубань.
Карта поділена на шість регіонів: Київщина-Лівобережжя, Волинь, Галичина, Поділля, Південь і Схід.
Грати можуть до трьох учасників чи команд. Також потрібен ведучий.
Перемагає той, хто відповість на найбільше запитань щодо кожного з шести регіонів - вважатиметься, що цей гравець чи команда "об'єднали українські землі".
Правила ускладнені ще й особливими клітинками: "телепортом", "пасткою" та "чорними" і "білими" клітинками.
Загалом, щоб пограти, доведеться детально вивчити правила.
Питання, на які потрібно відповідати, варіюються від доволі простих (наприклад, "Столицею якого отамана було Гуляйполе?") до значно складніших ("1 травня 1917-го на Сирецькому полі під Києвом відбулося військове свято "Перших квітів", де було створено першу українську частину часів революції. З неї почалося творення національних збройних сил. Як називалося це формування?").
Для кожного запитання є три варіанти відповіді.
Є й "творчі" завдання, як наприклад:
Заспівайте перший куплет пісні-маршу, що стала гімном Українських січових стрільців;
Центральна Рада запровадила новий (григоріанський) календар, за яким 16 лютого 1918 року "слід рахувати першим числом місяця березоля". Порахуйте, на яку дату припав би День захисника України за старим стилем?
Встановіть відповідність між рангами Армії УНР (хорунжий, сотник, козак) і сучасними званнями Збройних сил України.
Багато питань мають візуальну складову - треба визначити, кого чи яке місто зображено на фото (наприклад, "Як сьогодні називається місто України, що до січня 1919 року мало назву Унґвар?").
Деякі питання проводять паралелі з сучасними подіями ("Як називалася маріонеткова "республіка", створена 12 лютого 1918 року, для відділення території від УНР і встановлення контролю над Донецьким вугільним басейном?" - один з варіантів відповідей: "Донецька Народна Республіка").
Зрештою, є цілий блок питань про Крим, зокрема про те, яка кримськотатарська партія висунула гасло "Крим для кримців" чи в якому місті відбулося засідання першого Курултаю кримськотатарського народу, де було проголошено Кримську Народну Республіку.
Всі відповіді є у правилах - їх перевіряє ведучий.
Складність деяких питань компенсує виданий спеціально для гри історичний посібник, який іде у комплекті.
 
Комментарии
Ничего не найдено.

Оставить комментарий