Чи утвориться на Кіровоградщині ще одна ОТГ?

23 марта 2018 13:34 1972 0 Общество
Чи  утвориться на Кіровоградщині ще одна ОТГ?
 
Аджамська сільська рада має твердий намір визначитись із контурами майбутньої громади
 
Потенційний центр ОТГ, визначений Перспективним планом Кіровоградщини,  - Аджамська сільська рада має твердий намір визначитись із контурами  майбутньої громади.  Консультанти Офісу Реформ Кіровоградського РВ АМУ взяли участь у зустрічі із представниками Веселівської, Гаївської та Червоноярської сільських рад, які можуть утворити ОТГ. 
 
В процесі розмови Аджамська сільська голова Тетяна Зайченко наголосила: «Ми два роки їздимо одне до одного, ходимо навколо, обговорюємо і визначаємось, але наразі жодної офіційної відповіді на нашу пропозицію до об’єднання не отримали». В процесі обговорення було запропоновано підписати Мемомарандум про наміри, оновити фінансові дані щодо визначення коефіцієнту спроможності, визначитись із чіткою позицією кожної території в процесі. Однак вже сьогодні за аналізом, зробленим консультантом з бюджетних питань Анатолієм Абрамова зрозуміло: територіальне та фінансове об’єднання дасть можливість утворити спроможну ОТГ, із 12-ма із 19 населених пунктів, як це передбачає Перспективний план, та з населенням понад 5,5 тисяч. 
 
Найскладніша ситуація із об’єднанням з Гаївською сільською радою, адже думки мешканців території розділились -  50% громади хоче приєднання до села Бережинка, інші 50%  «за»  Аджамку. (Нагадаємо, минулого року Гаївська сільська рада вже дала згоду на приєднання до Бережинської ОТГ, але згодом відкликала її, через що доля практично створеної Бережинської ОТГ і досі залишається невизначеною).
 
 Веселіська сільська рада, завдяки своєму географічному розташуванню має декілька варіантів об’єднання і  в тому числі приєднання до обласного центру – тож там ще вирішують. Натомість, географічне розташування залишає без варіантів вибору Червоноярську сільську раду  - у них один варіант – об’єднання з Аджамкою, але на сьогодні сільська рада є спроможною і відстоює збереження на території НВО, де наразі навчається 80 дітей (22 з них відвідують дитсадок).
 
 
 Вислухавши усі сторони і оцінивши шанси, учасники зустрічі прийшли до спільної думки ще раз провести громадські слухання на території і визначитись із відповіддю на запрошення до об’єднання із Аджамською сільської радою.
 
 Консультанти Офісу Реформ гарантували усім допомогу та активну участь у процесі проведення громадських слухань.
 
 
Нагадаємо:  Невдовзі пройдуть вибори у нових об’єднаних громадах на Кіровоградщині
 
Комментарии
Ничего не найдено.

Оставить комментарий