Як на Кіровоградщині селяни борються з сільським головою?

17 марта 2018 13:10 1379 0 Общество
Як на Кіровоградщині  селяни борються з сільським головою?
 
Обурені мешканці Петрокорбівки вимагають перезавантаження місцевої влади і демократичних виборів для зняття напруги у селі. Про це на ФБ повідомляє ВО "Свобода" Новгородка.
 
Учора, 16 березня, в Прес-клубі Кропивницького пройшла прес-конференція мешканки села Петрокорбівки на Новгородківщині Олени Лигун та депутата Петрокорбівської сільради Сергія Ковтуна, які спільно з правозахисником ГО «Українська правозахисна агенція» Павлом Дейнеко повідомили про свавілля голови місцевої сільради Зої Шепеленко. Цікаво, що на прес-конференцію завітала і сама Зоя Шепеленко, проте ні висловитися, ні спростувати заяви представників громади бажання не виявила.
 
Зокрема, в ході прес-конференції йшлося про численні порушення та зловживання зазначеної посадовиці та вимогу громади щодо добровільного складання нею повноважень. Депутат сільради Сергій Ковтун розповів про проблеми в селі та окремі дії пані Шепеленко, покликані задовольняти її особисті інтереси.
 
Серед іншого, він повідомив, що за час каденції пані Шепеленко рішення сільської ради з’являлися постфактум і ставали справжнім «відкриттям» навіть для депутатів. Серед цих рішень були й такі, які містили ймовірну корупційну складову. Також  депутат обурився позицією Зої Шепеленко у питанні створення ОТГ з центром в Новій Празі Олександрійського району. На думку Сергія Ковтуна, саме рішення сільського голови піти проти волі громади в питанні створення ОТГ і викликало соціальну напругу в селі, яку сьогодні можна згладити хіба що повним перезавантаженням влади у Петрокорбівці.
 
«Коли сільська голова заступила на посаду, ми з першого дня зрозуміли, що в сільраді щось не так. Коли ми, депутати, почали розбиратися, схопилися за голову. Зоя Шепеленко неодноразово спрямовувала бюджетні кошти «за своєю ініціативою», хоча так можна брати гроші лише зі своєї кишені. Наприклад, Зоя Павлівна купила автомобіль. Розповідала, що за спонсорські кошти, а виявилося – з бюджету. А я вже п’ять депутатів знайшов, які нічого про автомобіль не знають. І подібні випадки – куди не глянь. Особливо загострилася ситуація, коли сільська голова ініціювала приєднання до Новопразької ОТГ без дозволу громади», - розповідає Сергій Ковтун.
 
На думку чоловіка, внаслідок маніпуляцій щодо приєднання до ОТГ на догоду агрохолдингу «Украгроком», чиї інтереси відстоює Зоя Шепеленко, люди в селі пересварилися між собою. Пан Сергій зазначив, що скоро прийде весна, селянам доведеться спілкуватися між собою в ході тих чи інших господарських робіт, а навколо – ворожнеча.
 
Тож, депутат сільської ради бачить один вихід з ситуації: «Я звертаюся до сільської голови – напишіть заяву, складіть свої повноваження. Ми проговорювали такий варіант з депутатами – 6 депутатів із 12 погоджуються скласти свої мандати і вийти зі складу депутатського корпусу. У нас дуже критична ситуація, і треба дивитися наперед. Варто і голові сільради, і депутатам скласти повноваження, дати можливість громаді віддати свої голоси за тих, кому вона довіряє. Тоді шляхом демократичного волевиявлення можна буде зняти напругу, почати все з чистого листа».
 
Своєю чергою, мешканка Петрокорбівки Олена Лигун повідомила журналістам, що вже була запущена процедура відкликання сільського голови Петрокорбівки за народною ініціативою. Ініціативній групі вдалося зібрати підписи навіть більшої кількості людей, ніж свого часу проголосували за Зою Павлівну на виборах. Проте, зважаючи на присутність у складі комісії, яка розглядала документи щодо відкликання, двох дітей Зої Шепеленко, а також інших зацікавлених осіб, вже на другому засіданні громаді було відмовлено у її справедливій вимозі.
 
«Люди вважають, що саме сільський голова має нести відповідальність за конфлікти в селі. Це Зоя Павлівна кинула яблуко розбрату і тепер вся громада пожинає плоди. Краще ніякого сільського голови, ніж продажний та фальшивий. Навіть в такому маленькому селі, як наше, твориться беззаконня. Люди всі обурені, всі у відчаї», - наголошує Олена Лигун.
 
Правозахисник Павло Дейнеко пояснив, що для виходу з ситуації в Петрокорбівці є кілька виходів. Він також підтримав раніше озвучену думку, що найменш болісним вирішенням проблеми для громади і самої Зої Шепеленко були б справедливі демократичні вибори. 
Проте, Павло Дейнеко переконаний, що є й інші шляхи відновлення справедливості у сільській раді Петрокорбівки. Зокрема, він наголосив, що представниками громади вже зареєстровані звернення до правоохоронних органів, в Управління захисту економіки у Кіровоградській області та в прокуратуру. Крім того, для проведення перевірки частину документів у сільської ради вже витребувала Держаудитслужба.
 
«Наразі територіальна виборча комісія, членами якої і є діти сільського голови, ухвалила постанову, якою відмовила ініціативній групі у відкликанні голови сільради. Ми вже зараз пишемо скаргу до ЦВК, аби оскаржити цю постанову, і так само готуємо позов до суду. Інший шлях, передбачений Законом України «Про місцеве самоврядування», яким можна припинити повноваження сільського голови, – це визнання судом численних порушень Законів України.
 
Порушень в даному випадку цілком вистачає, щоб звернутися в правоохоронні органи. Ми, як громадська організація правового спрямування, впродовж певного часу консультуємо громаду Петрокорбівки і будемо консультувати надалі. Ми ведемо цю справу, аби вона дійшла до суду, а суд, в свою чергу, виніс адекватне рішення», - запевнив правозахисник Павло Дейнеко.
 
Мешканці Петрокорбівки переконані, що широкий розголос навколо ситуації в селі допоможе їм домогтися справедливості, змусить голову сільради таки скласти добровільно свої повноваження та припинити випробовувати терпіння людей.
 
Комментарии
Author avatarСергей Осатюк29 марта 2018 г., 7:58:23

Ой як же всі "обурені в Петрокорбівці"!!!Які всі!??Обуренні ті які нахапали кучу майна та землі.Ті яких перші купили,щоб вони репетували.А найбільше обурена Свобода,яка взагалі не зрозуміло яким там боком.От і всі ці обуренні,мутять воду.А чого не пишете,що вся громада с.Дубівка за приєднання до Нової Праги?Та й в самій Петрокорбівці не все так однозначно.Якщо вже пишете то не подавайте інформацію однобоко.На вашу писанину гидко дивитися.

Оставить комментарий