Чи варто демонтувати комуністичні символи на будівлі кропивницької міськради? Думки громадян (ВІДЕО)

26 янв 2018 11:10 1607 1 Общество
Чи варто демонтувати комуністичні символи на будівлі кропивницької міськради? Думки громадян (ВІДЕО)

В Україні триває декомунізація. Відповідно до закону "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки", демонтажеві підлягають "прапори, символи, зображення або інша атрибутика, в яких відтворюється поєднання серпа та молота". 

 
Особливе обурення у кропивничан викликають серпи і молоти на колонах будівлі міської ради. Попри це, на "будинку з колонами" досі красується цей символ комуністичної влади. Ми опитали містян, що вони думають з цього приводу. За результатами опитування, їхні думки розділилися. Далі - у відео.
 
На думку кандидата історичних наук Юрія Митрофаненка, вирішальним аргументом в цій дискусії має стати Закон України.
 
- Є закон про декомунізацію. Що тут ще можна сказати. Якщо серп і молот - наша історія, за такою логікою, навіщо було прибирати свастику в Німеччині після нацистської окупації? Скажу навіть не як історик, а як законослухняний громадянин: усі символи комунізму мають бути демонтовані. Наше завдання не обговорювати закон, а виконувати його, - вважає Юрій Митрофаненко.
 
- На останньому засіданні топонімічної комісії було порушене питання про демонтаж символів на будівлі міської ради. У процесі обговорення було вирішено звернутися до управління архітектури з проханням створити робочу групу, яка обрахує кошторис та розгляне варіанти демонтажу без порушення архітектурного ансамблю. Адже це приміщення є пам'яткою архітектури, його слід підтримувати у належному стані. Важко сказати, скільки часу на це знадобиться. Оскільки громадськість постійно це питання порушує, воно буде розглянуте якнайшвидше, - прокоментував начальник відділу з питань внутрішньої політики міської ради міста Кропивницького Сергій Запорожан.
 
Наталя Нічишина
 
 
Нагадаємо: Чи стане Кропивницький україномовним?
 
Комментарии
Author avatarАлександр Гайдабура27 янв. 2018 г., 19:36:57

Перед тим, як демонтувати, спочатку хоч щось побудуйте. А кошти краще передайте в госпіталь, або в дитячий притулок!

Оставить комментарий