Кіровоградський обласний художній музей відсвяткував своє 25-річчя

4 янв 2018 15:45 774 0 Культура
Кіровоградський обласний художній музей відсвяткував своє 25-річчя
 
З нагоди 25-ї річниці з дня заснування КОХМ у приміщенні музею відбулися урочистості.
 
На свято завітали працівники музею, митці, представників керівництва області та гості. З вітальним словом виступив перший заступник голови Кіровоградської ОДА Сергій Коваленко.
 
- Шановне товариство, дозвольте привітати вас із 2018 роком як роком 25-річчя художнього музею. Саме 4 січня Микола Васильович Сухомлин поставив свій підпис під розпорядженням щодо його створення. І ось уже чверть століття музей об'єднує у своїх залах митців Кіровоградщини. Хай так буде і надалі, - Сергій Коваленко.
 
- З набуттям Україною незалежності перед органами влади постало складне завдання, яке полягало у реформуванні не лише господарської системи, а й сфери культури. Однією із перших вийшла постанова про передання із державної власності в управління релігійних громад 173-х церковних установ. Наша картинна галерея на той час розміщувалася у Преображенському соборі, і треба було його звільнити. Так з’явився обласний художній музей. Сьогодні він відіграє виняткову роль у житті нашого міста. Окрім проведення виставок, наукових конференцій, круглих столів, популяризації молодих художників у музеї кипить культурна робота. І це заслуга високопрофесійного колективу музею, - зазначив голова Кіровоградської обласної ради у 2006-2010 рр. Микола Сухомлин.
 
За словами директора музею Тетяни Ткаченко, річниця музею є першим заходом у циклі заходів, присвячених 25-річчю КОХМ.
 
- Цей рік є ювілейним для нашого музею. У травні ми плануємо низку виставок, згодом будуть заходи до Дня художника. Ми вже активно готуємося до них спільно з Обласною спілкою художників України. День культури також пройде під знаком 25-річчя нашого закладу. Ми сподіваємося принести якомога більше користі для громади та митців, адже в цьому полягає наша місія, - розповіла Тетяна Ткаченко.
 
У рамках заходу кропивничани переглянули презентацію історії музею. Також було представлено виставковий проект "Не згасне світ мистецького горіння". Закінчилося святкування фуршетом.
 
Наталя Нічишина
 
Кропивницька майстриня розпочала ткати карту Кіровоградської області
 
 
Комментарии
Ничего не найдено.

Оставить комментарий