У Кропивницькому відкрили пам’ятну дошку В’ячеславу Чорноволу (ФОТО)

26 дек 2017 11:40 766 0 Общество
У Кропивницькому відкрили пам’ятну дошку В’ячеславу Чорноволу (ФОТО)
 
На будівлі другого корпусу обласного державного архіву на вулиці Чорновола 1Г відкрили меморіальну дошку Герою України В'ячеславу Чорноволу.
 
Подія присвячена 80-річчю з дня народження видатного дисидента. Дошку відкрито за ініцівативи обласної Спілки політичних в'язнів і репресованих. За словами голови СПВР Віктора Полтавця, її створення коштувало понад 2 000 грн.
 
- Ми ініціювали створення меморіальної дошки та відкрили її за сприяння обласної влади. Вона символізує початок вулиці Чорновола, оскільки розташована на її першому будинку, - прокоментував Віктор Полтавець.
 
- Символічно, що дошка розміщена на будівлі державного архіву, адже у цих стінах живе наша національна історія. В'ячеслав Чорновіл розпочав боротьбу за Україну ще 50 років тому, і наше завдання цю боротьбу продовжити, - директор обласного державного архіву Олег Бабенко.
 
На відкритті були присутні представники керівництва та області, журналісти та містяни.
 
- Мені дуже шкода, що життя В'ячеслава Чорновола обірвалося саме тоді, коли він міг стати Президентом України та привести нашу державу в Європу значно раніше. Це був видатний українець, напевно, друга видатна людина після Тараса Шевченка. Ми повинні вивчати цю постать, особливо це стосується молоді, - виступив голова обласної ради Олександр Чорноіваненко.
 
Наталя Нічишина
 
 
Нагадаємо: На Кіровоградщині до річниці з дня загибелі бійцю АТО відкрили меморіальну дошку (ВІДЕО)
 
Комментарии
Ничего не найдено.

Оставить комментарий