Відкритий лист міністру Андрію Реві від кропивницького полковника

  • 2 бер. 2018 18:14
  • 7419
    • Новина Відкритий лист міністру Андрію Реві від кропивницького полковника Ранкове місто. Кропивницький
     
    Нещодавно міністр соціальної політики України Андрій Рева заявив: «А навіщо їм, колишнім правоохоронцям, пенсії? Нехай ними опікуються діти…». А якщо у них немає дітей? Як будемо вирішувати це питання в такому випадку? Не виключено й таке, що діти ледь кінці з кінцями зводять. Що в такому разі робити?
     
    А мене дуже цікавить: пан Рева особисто відмовиться від пенсії, коли прийде його час? Мабуть, ні. А, трохи поміркувавши, заявляю, що до цього справа не дійде! Можу побитися об заклад! На ваших умовах!
    Взагалі, можновладці з нами, тобто з пенсіонерами — екс–силовиками, поводяться,  як наперсточники.
    В 2017 році пан міністр і його шеф, очільник Кабінету Міністрів України, били себе в груди і при цьому кілька разів заявляли, що з 1 січня 2018 року буде здійснено перерахунок пенсій правоохоронців.
     
    Гадаю, що високопосадовцям варто було добре поміркувати перед тим, як щось обіцяти! Хіба не так? Адже вони не на базарі. Після цього треба, якщо ти не базіка, за «базар відповідати». Вибачте за таке порівняння! В таких випадках в Європі ідуть у відставку. Але у нас таке не в моді!
     
    Мітингувальники в Кропивницькому, що зібралися на головній площі обласного центру 17 січня 2018 року, як і по всій Україні, вимагали підвищення пенсій силовикам. На жаль, на площу Героїв Майдану біля облдержадміністрації ніхто з її очільників не вийшов. Невже їм не цікаво, що змусило пенсіонерів вийти під стіни обласного органу державної влади? Невже все добре? Не факт. Де ми мешкаємо? Я гадав, що у правовій державі, а не в банановому королівстві.
     
    Я гадав, що якщо наші депутати Верховної Ради не встигли прийняти новий закон про пенсійне забезпечення, то нарахування пенсій з 1 січня 2018 року повинен зробити Кабінет Міністрів відповідно до чинного пенсійного закону. Уряд зобов’язаний був би здійснити перерахунок уже нарахованих пенсій, згідно зі збільшеними окладами. А це повинно збільшити спеціальні пенсії силовикам не на 1500 гривень (що, до речі, з’їсть інфляція і подорожчання на все), які анонсував Кабмін, а не менш ніж на три–шість тисяч гривень,  залежно від року виходу на пенсію та звання.
     
    Пенсіонери обурені тим, що співробітники силових органів і, зокрема, поліції, які виходять на пенсію зараз, отримують виплати в кілька разів вищі. Для порівняння скажу, що прапорщики–надстроковики матимуть вісім–дев’ять тисяч гривень. А я, полковник, який більше тридцяти років пропрацював у карному розшуку і вийшов на пенсію, майже наполовину меншу. Хіба це справедливо? Ні і ще раз ні!
     
    До речі, 17 січня 2018 року ветерани та пенсіонери–силовики Кіровоградщини вийшли на мітинг уп’яте. Цей захід відбувся у рамках акції у всіх районах України і, зокрема, біля Верховної Ради України! Мітингувальники справедливо вимагали позитивно і, головне, невідкладно вирішити пенсійне питання силовиків. До речі, в ході акції в Києві відбувся круглий стіл «Про стан виконання законодавства щодо перерахунку та виплати пенсій ветеранам та пенсіонерам силових структур».
    В ньому взяли участь і народні депутати, представники Асоціації ветеранів МВС України, і, зокрема, заступник голови Ради Асоціації генерал у відставці А.Карацюба та представники багатьох громадських організацій силових структур.
     
    Виступило одинадцять народних депутатів, причому із різних організацій, які підтримали ветеранів та пенсіонерів щодо перерахунку пенсій. У своїх виступах вони запропонували залучити максимальну більшість депутатів Верховної Ради України для спільних дій стосовно вирішення питання перерахунку пенсій колишнім силовикам та прийняття в лютому 2018 р. відповідної Постанови Верховної Ради України з цього питання. І водночас ухвалили блокування нового Закону України, який розробили урядовці, що значно погіршить стан пенсійного забезпечення пенсіонерів та ветеранів–силовиків. Новий законопроект не бере до уваги специфіку служби, яка характеризується ненормованим часом роботи, фізичними та психічними навантаженнями, ризиками для життя. Учасники круглого столу вирішили: за систематичне порушення законодавства та Конституції ініціювати питання про звільнення з посади міністра соцполітики Реви.
     
    І наостанок. З часу прийняття Закону «Про національну поліцію» втратив автоматично чинність Закон «Про міліцію».
    Я впевнений, що ті, хто розробляв цей документ, свідомо не назвали поліцію правонаступником міліції, як це закономірно відбулося в багатьох інших країнах.
    Гадаю, це не обійшлося без згоди як керівництва МВС, так і вищих посадових осіб нашої держави. І все тому, що не захотіли прирівняти ветеранів і пенсіонерів колишнього профільного відомства до теперішніх співробітників МВС.
    Все, що сказано в цій статті, адресується не тільки пану А.Реві, а і його патрону, який заявив, що всі виплати будуть перераховані з 1 січня 2018 року. Взагалі, це стосується всієї команди гаранта Конституції.
    Пане міністре, вважайте цей виступ у газеті відкритим листом як до Вас, так і до Ваших покровителів–земляків.  
     
    Веніамін Янішевський