В Кропивницькому в краєзнавчому музеї влаштували Вечір етнічного українського співу

  • 7 черв. 2023 11:35
  • 394
    • Новина В Кропивницькому в краєзнавчому музеї влаштували Вечір етнічного українського співу Ранкове місто. Кропивницький
    5 червня у Кіровоградському обласному краєзнавчому музеї з успіхом пройшла презентація музично-краєзнавчого проєкту «Наша дума, наша пісня не вмре,  не загине».
     
    Ідея проєкту належить Заслуженому працівнику культури України Миколі Кравченку, який зібрав разом виконавців та пошановувачів української пісні на програму "Від пісенних джерел".
     
     
    Натхненне привітальне слово організатора заходу Миколи Кравченка, який наголосив на тому, що українська пісня – це скарб, втілення нашої автентичності та пишна прикраса нашої нації, продовжили представники фольклорних гуртів «Гілка», «Дике поле», «Млиночок», заповнивши зал магією своїх голосів та ритмів. 
     
    Професіоналізм Наталії та Олександра Терещенків та Олександра Полячка, науковців-фольклористів та керівників музичних фольклорних колективів, яскраво виявився у народних мелодіях, витканих із ниток минулих поколінь. Кожен виконаний твір, кожна історія про українську пісню, записану в різних куточках України, ставив нові акценти на важливості збереження культурної спадщини, нагадував присутнім, що українська пісня є етнічним кодом українців. 
     
     
    Вікторія Ісупова, студентка Центральноукраїнського фахового коледжу, яка відвідала захід, каже:
    - Програма "Від пісенних джерел" дала мені незвичайну можливість проникнути у таємничу суть нашої української спадщини та поринути у світ витончених нот української пісні. Не можна описати словами ту магію, яка переповнювала зал. Було відчуття, що час зупинився, а ми стали частиною чогось великого і неповторного.
    Вечір етнічного українського співу став своєрідною подорожжю до джерел нашої ідентичності, де об'єдналися традиція і сучасність. Автентична українська пісня дала присутнім відчуття сили нашого народу та нагадала про те, що ми маємо берегти і передавати майбутнім поколінням.
     
    Позитивні слова про проєкт висловили директор музею Борис Шевченко та Народна артистка України Антоніна Червінська.
     
    Олена Кравченко