Упродовж тижня надзвичайники здійснювали превентивну роботу з населенням поблизу водойм

  • 10 лип. 2021 15:00
  • 477
    • Новина Упродовж тижня надзвичайники здійснювали превентивну роботу з населенням поблизу водойм Ранкове місто. Кропивницький
    Під час спеки громадяни активно вирушають до водойм. Але такий відпочинок не завжди має успішний фінал, про це свідчить сумна статистика загибелі громадян на водоймах. Варто лише на мить втратити пильність, або легковажно віднестися до свого дозвілля, і вже існує ризик для вашого життя та здоров'я.
     
    Щоб знизити таку сумну статистику рятувальники постійно здійснюють активну інформаційно-роз'яснювальну роботу серед населення, а також перевіряють, чи відповідають пляжі вимогам безпеки.
     
    Так, 8 липня співробітники Хмельницького районного управління ДСНС України у Хмельницькій області провели рейд несанкціонованими місцями відпочинку на воді мікрорайону Гречани, що в обласному центрі. Під час спілкування з відпочивальниками надзвичайники нагадали правила безпечного дозвілля поблизу водойм. Зокрема, зазначили, що купатися можна лише у спеціально обладнаних для цього місцях, під час відпочинку біля води заборонено вживати спиртні напої та запливати далеко від берега. Також не слід пірнати у воду в незнайомих місцях та залишати малих дітей без нагляду. На завершення співробітники ДСНС розповсюдили серед громадян листівки застережливого характеру.
     
    Водночас у Полтавській області надзвичайники напередодні вихідних днів провели профілактичні бесіди на пляжах у Зінькові, Кобеляках, Лубнах, Машівці, Миргороді, Нових Санжарах, Полтаві, Диканьці, Решетилівці та Чутовому. Фахівці Служби порятунку розповіли відпочивальникам про основні причини нещасних випадків на воді і нагадали, що забороняється купання в необладнаних для цього місцях (ставках, озерах, водосховищах, малих річках з відсутністю на них спеціальних пляжів), купання в нетверезому стані. Для того, щоб люди не забували основні правила безпечної поведінки на воді, рятувальники вручали тематичні пам’ятки і листівки.
     
    У свою чергу в Івано-Франківській області, щоб не допустити трагедій в літній період, бійці ДСНС відвідали місця масового відпочинку людей поблизу водойм в Івано-Франківську та районах області. Відпочивальникам, котрі знаходилися там, розповіли про небезпеки, які несе у собі водяна стихія, про причини нещасних випадків на водоймах. Крім того, людям вручили пам’ятні листівки застережливого характеру.
     
    На Донеччині на Курахівському водосховищі рятувальники нагадали  громадянам про важливість виконання простих заходів безпеки та особисту відповідальність. Зауважили, що поширеними причинами виникнення нещасних випадків є: купання у непристосованих для цього місцях, у стані алкогольного сп’яніння, байдуже ставлення до власної безпеки та відпочинок дітей без нагляду дорослих. Усім співрозмовникам навели статистику нещасних подій та закликали бути уважними та обережними. На завершення бесід, кожному було надано тематичні листівки на відповідну тематику з послідовністю надання першої домедичної допомоги людині, яка тоне, та номерами телефонів екстрених служб міста.
     
    Шановні громадяни, вкотре нагадуємо, що під час відпочинку біля водойм заборонено:
     
    • купатися в місцях, які не визначені місцевими органами влади та не обладнані для купання людей;
    • вилазити на попереджувальні знаки, буї, бакени;
    • стрибати у воду з човнів, катерів, мостів, споруджень не призначених для цього;
    • купатися наодинці;
    • використовувати для плавання такі небезпечні засоби, як дошки, колоди, камери від автомобільних шин та інші знаряддя, не передбачені для плавання;
    • плавати на плавзасобах біля пляжів та інших місць, які не відведені для купання;
    • вживати спиртні напої до та під час купання;
    • підпливати близько до плавзасобів, які йдуть неподалік від місць купання;
    • допускати у воді небезпечні ігри, які пов’язані з обмеженням руху рук і ніг;
    • подавати помилкові сигнали небезпеки, жартувати, пустувати;
    • дітям, які не вміють плавати, заходити глибше, ніж до пояса;
    • купання дітей без супроводу дорослих.
    Також пам'ятайте, що надувний матрац є досить сумнівним засобом для плавання, тим паче на морі, де часто піднімається вітер. На жаль, відпочивальники часто зволікають попередженням фахівцями Служби порятунку і використовують надувні матраци під час відпочинку на водоймах. Нерідко це призводить до трагічних наслідків, зокрема до утоплення.
     
    У більшості випадків люди гинуть на воді через власну необережність, тож, вирушаючи до водойм, будьте вкрай обачні та відповідальні!
     
    Якщо ви стали свідком того, як тоне людина — одразу телефонуйте за номером 101!