Україна може стати важливою складовою нової енергетичної інфраструктури Європи, – Микола Колісник

  • 28 жовт. 2022 16:34
  • 519
    • Новина Україна може стати важливою складовою нової енергетичної інфраструктури Європи, – Микола Колісник Ранкове місто. Кропивницький
     
    Заступник Міністра енергетики Микола Колісник взяв участь у II Львівській антикризовій нафтогазовій конференції Ньюфолк НКЦ «Буріння, бурові сервіси та екологія», інформує Міністерство енергетики України.
     
    Микола Колісник наголосив, що війна внесла корективи в функціонування європейських енергетичних ринків. У відповідь на енергетичний шантаж з боку росії Європа ініціювала програму REPowerEU, що передбачає створення нової енергетичної інфраструктури з повністю диверсифікованим балансом.
     
    Ключова ціль України – стати частиною цієї регіональної енергетичної інфраструктури, - зазначив заступник Міністра.
     
    За його словами, завдяки диверсифікації маршрутів постачання газу, в тому числі побудові нових LNG-терміналів, використання FSRU (плавуча регазифікаційна установка), запуск нових трубопроводів, зокрема, Baltic Pipe, обсяг доступного газу на європейському ринку збільшується. Тому Європа потребуватиме додаткових потужностей для зберігання газу.
     
    - Ми пропонуємо партнерам використовувати українські підземні газові сховища, які є одними з найпотужніших в Європі, - зазначив заступник Міністра.
     
    З огляду на ризик повної зупинки транзиту газу з росії, Україна має вже зараз переорієнтовувати ринок на новій зовнішні транзитні потоки.
     
    При цьому Україна становить інтерес і для іноземних постачальників, адже український газовий ринок, у порівнянні з європейськими, навіть під час війни є досить ємним. Так, прогноз споживання на 2022 рік - близько 21 млрд кубометрів газу, об’єм споживання минулого року – до 28 млрд.
     
    Водночас Україна має значний потенціал для розвитку внутрішнього газовидобутку. Для його реалізації необхідна робота за трьома напрямками: залучення інноваційних технології для збільшення газовидобутку, розвиток наукового та кадрового потенціалу галузі, підтвердження існуючих запасів газу та надання можливостей доступу до них учасникам ринку. Як зазначив Микола Колісник, Міненерго спільно з іншими органами влади та учасниками ринку працює за усіма трьома напрямками.