У Кропивницькому збираються повністю викорінити амброзію

  • 23 жовт. 2018 12:01
  • 868
    • Новина У Кропивницькому збираються повністю викорінити амброзію Ранкове місто. Кропивницький
     
    У Кропивницькому провели круглий стіл з питання розробки програми боротьби з амброзією. До обговорення долучилися представники міської влади, громадськість та журналісти.
     
    «Проблема боротьби з амброзією у нашому місті стоїть досить давно. Це один із найнебезпечніших алергічних бур’янів, який викликає алергічний риніт», - повідомляє депутат міської ради Кропивницького Катерина Шамардіна.
     
    За словами заступниці начальника управління охорони здоров’я міської ради Лариси Кудрик, найстрашнішим наслідком алергічної рослини може бути смерть людини у разі невчасного отримання медичної допомоги. А середня життєздатність насіння цієї рослини – 7 років.
     
    «У всьому світі на алергію на амброзію хворіє 20% населення, а за іншими даними – 30%. На неї однаково хворіють як діти, так і дорослі. І щороку ця цифра незмінно збільшується. На відміну від нас, Європарламент виділяє значні кошти на боротьбу з цією рослиною. Швейцарія повністю вже позбавилася від цього бур’яну», - повідомляє Лариса Кудрик. 
     
    Наразі, згідно доручення міського голови, розробкою програми боротьби з амброзією займається КП «Благоустрій».
     
    «Незабаром має з’явитися карта міста, на якій ми зможемо побачити, де локально розміщується ця рослина. І комунальні служби зможуть більш ефективно та швидко її позбутися.  Однак працівники не можуть скрізь винищити амброзію, адже значна частина територій знаходиться у приватній власності. Тому ми маємо співпрацювати з громадою, аби досягти бажаного результату», - додає заступник міського голови Олександр Мосін.
     
    У свою чергу секретар міської ради Андрій Табалов додав, карта повинна бути, щоб мешканці могли вчасно повідомляти про амброзію.
     
    Начальник комунального підприємства «Благоустрій» Віктор Луценко зауважив, що програма дасть певні результати лише за співпраці з громадянами та районними радами. А роботи по знищенню алергічної рослини потребують також створення нових робочих місць та закупівлі спеціального обладнання. 
     
    Як повідомив начальник місцевої спецінспекції Андрій Максюта, із червня по вересень цього року за несвоєчасне знищення бур’янів та рослин карантинного типу складено 292 адміністративні протоколи, а на 916 об’єктах було здійснено покіс або знищення цих рослин.
     
    На завершення круглого Олександр Мосін повідомив про намір створити цього тижня робочу групу, яка врахує всі надані пропозиції по боротьбі з амброзією та ті напрацювання, які є в інших регіонах. 
     
    Програму буде розміщено на сайті міської ради, щоб громадяни мали можливість ознайомитися з нею та надати свої пропозиції.
     
    Аліна Кулик