У Кропивницькому виступив столичний віолончельно-фортепіанний дует (ФОТО)

  • 23 жовт. 2018 22:26
  • 1738
    • Новина У Кропивницькому виступив столичний віолончельно-фортепіанний дует (ФОТО) Ранкове місто. Кропивницький

    Сьогодні на сцені Кіровоградської обласної філармонії виступили київські музиканти – Андрій Васін (фортепіано) та Ігор Пацовський (віолончель). Вечір камерної музики пройшов напередодні офіційного відкриття 75 концертного сезону й став вишуканою преамбулою до цілої низки ювілейних заходів, які філармонія відзначатиме з нагоди свого 80-річчя.

    Обидва солісти мають добру репутацію у мистецькому середовищі України та світу. Зокрема, Андрій Васін – лауреат численних міжнародних конкурсів, викладач Національної музичної академії імені Чайковського, який успішно концертує в Національному будинку органної та камерної музики України. Цікаво, що рівно 20 років тому він приїздив до Кіровограда на конкурс юних виконавців імені Нейгауза й здобув другу премію.

     

    Його колега, віолончеліст Ігор Пацовський, - вихованець відомого педагога Олександра Тищенка, випускник Національної музичної академії імені Чайковського, а нині соліст Національного камерного ансамблю "Київські солісти". До слова, в його складі Ігор також приїздив до Кіровограда й виступав під керуванням Богодара Которовича на сцені обласної філармонії на фестивалі «Травневі музичні зустрічі».

     

    Нинішній концерт складався з творів Шумана, Мендельсона, Пьяццолли, Модільяні та інших композиторів. Публіка (а це, в основному, студенти й викладачі Кіровоградського музичного коледжу, вихованці та педагоги музичних шкіл) високо оцінили філігранну майстерність кожного виконавця та злагоджену, вишукану гру їхнього ансамблю.

     

    Виконанню творів передувало невеличке вступне слово Андрія Васіна, який розповідав історію створення та особливості кожного музичного шедевру. З цікавістю глядачі дізналися, що Le Grand Tango – єдиний твір Астора Пяццолли, написаний для віолончелі й фортепіано (решту танго виконують ансамблі у складі фортепіано, скрипки, віолончелі й банданеону). Композитор присвятив й подарував його видатному віолончелісту Мстиславу Ростроповичу.     

     

    На початку концерту Ігор Пацовський делікатно оголосив:

    – Твір складається з чотирьох частин, між якими бажано не аплодувати. Але якщо дуже хочеться, то можна…

     

    Тож частина публіки сприйняла ці слова як рекомендацію й, нехтуючи загальновизнаними правилами, аплодувала в паузах. Артисти ж, вочевидь, не були здивовані й продовжували музикувати.

    Їхній натхненний настрій передався залу, який після кожного твору нагороджував дует щедрими оваціями. Вочевидь, це змусило музикантів повернутись на сцену й виконати під завісу Арію з опери Сен-Санса «Самсон і Даліла» в перекладі для віолончелі й фортепіано. Під враженням чарівної мелодії зал затамував подих, після чого вибухнув аплодисментами й вигуками «Браво!»

     

    Варто зазначити, що поруч із Андрієм Васіним протягом виступу була кандидат педагогічних наук, доцент кафедри музичного мистецтва і хореографії Центральноукраїнського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка Наталія Свещинська.

    – Наталка – моя давня подруга. Вона прийшла, щоб допомагати піаністу перегортати ноти. До речі, не за гроші, а виключно через любов до мистецтва. Такі у нас чудові люди, друзі філармонії! - пояснила художній керівник Наталія Бондаренко.

     

    І з нею важко не погодитись. Справді, коли звучить музика, кожна жива душа переживає злет...  

     

    Нагадаємо, що вже завтра, 24 жовтня, Гала-концертом «Осінній дивертисмент» у філармонії відбудеться офіційне відкриття 75-го концертного сезону.

    Людмила Макей