У Кропивницькому пройшла благодійна фотовиставка «Світлини за життя»

  • 3 бер. 2018 10:13
  • 1488
    • Новина У Кропивницькому пройшла благодійна фотовиставка «Світлини за життя» Ранкове місто. Кропивницький
            
    Нещодавно у Кіровоградському обласному художньому музеї з нагоди Всесвітнього дня онкохворої дитини відбулася благодійна фотовиставка «Світлини за життя» з подальшим продажем робіт на аукціоні. Кошти, виручені з продажу робіт, були спрямовані на лікування тяжкохворого Святослава Мордюха. Таку благодійну акцію ініціювала місцевий фотограф Леся Присяжна. 
     
    До фотовиставки приєдналося майже двадцять фотографів із різних міст України. Вони надали свої світлини та оплатили їхній друк власним коштом, таким чином внісши свою частинку допомоги у добру справу.
     
     
    — Я  хочу подякувати людям, які підтримали мою ініціативу. Це — Тетяна Ященко та Сергій Сінеок. У нас була справжня команда, яка працювала як живий творчий організм. Тільки з творчим натхненням стало можливим за місяць організувати такий захід. Також дякую всім моїм друзям та знайомим, фотохудожникам за підтримку цього благодійного аукціону. Коли я була майже підлітком, то тяжко захворіла... І знаєте, я назавжди запам'ятала  очі моїх батьків, цей погляд безпорадності, цей мовчазний крик в очах моєї матері... Це те, що я побачила в очах мами Святослава — відчай і безпорадність. Якщо людина може допомогти комусь іншому в біді, то потрібно допомагати, не вагаючись, адже ніхто не знає, що нас чекає завтра, — розповіла про ідеї фотовиставки її організатор Леся Присяжна. 
     
     
    На фотовиставку зібралося чимало поважних гостей, серед яких — народний депутат України Костянтин Яриніч, представники Кіровоградської обласної державної адмініс–трації, відома у Кропивницькому співачка Світлана Буланова, патрульні поліцейські та багато інших. Вишуканий подарунок гостям дарував творчий квартет із музичної школи №1 ім. Г.Г.Нейгауза.
     
    Гості розглядали фотографії, виконані у різних напрямках і стилях, та купували їх за встановленими цінами. Найбільша вартість проданої роботи на фотовиставці — дві тисячі гривень, яку придбала сім’я із Києва. Власне, безпосередньо благодійний аукціон, який провела чарівна і харизматична ведуча, телеведуча місцевого телеканалу Олена Кваша, тривав майже годину. Найбільша вартість проданої роботи на аукціоні — 1050 гривень. Загалом під час благодійного заходу зібрали 12750 грн на променеву терапію для трирічного Святославчика Мордюха. 
     
     
    Неочікуваний подарунок був для гостей благодійної акції, коли одна із учасниць —  Наталя Маліцька у день свого народження придбала світлину із зимовим пейзажем «Вікно в дитинство» (фотограф — Валентина Циркун) та попросила організаторів передати її в подарунок Святославчику. 
     
    У МБФ «Янгол життя», який виступив співорганізатором благодійного проекту, розпо–відають про стан хлопчика. У Святослава Мордюха складний діагноз: «Нейроектодермальна пухлина». Рік тому у хлопчика з’явилося важке дихання, тож батьки звернулися за консультацією до лікаря. Під язичком у хлопчика була велика гематома, але через кілька днів вона зникла. А потім пухлина з’явилася знову, розміром майже у 4 см… Лікарі її видалили і відправили на гістологію, звідки отримали болісний  і неочікуваний результат — злоякісна пухлина дна порожнини рота. Наступна операція була у київській лікарні Охматдит, де видалили залишки пухлини і видозмінений лімфовузол. 
     
     
    Святославу, який проживає у селі Ротмістрівці Смілянського району Черкаської області, лікарі призначили курс променевої терапії в «Томоцентрі» Кропивницького. Один сеанс променевої терапії коштує 3900 грн. Всього призначено 25 сеансів. На сьогодні МБФ «Янгол життя» оплатив 20 сеансів і має борг в 44446 грн. 
    До того ж ще неоплаченими на момент проведення заходу залишалося п’ять  сеансів, а це — 19500 грн. Тому сьогоднішній внесок у лікування хлопчика вагомий. 
    До допомоги хлопчику долучилося чимало фотографів з усієї країни. Про свою участь вони розповідають нашому виданню. 
     
     
    — Я представила на фотовиставку сім робіт. Одна з них — «Віконечко у дитинство». Для мене було великою новиною, що її придбала пані Наталя у свій день народження для Святославчика. Це для мене було дуже зворушливо. Ця робота — прозаїчна. Це було Різдво минулого року, 7 січня. Я поверталася із Карпат додому. І мені не хотілося їхати, адже дуже швидко закінчилося гірське свято. І я сиділа біля віконечка в автобусі. А за віконечком — Карпати… На вулиці сильний мороз був, все заклякло. І я одним пальчиком і диханням прогрівала віконечко. І те, що я бачила, я хотіла для себе занотувати. Створити шедевр не бажалося, а для себе хотілося це все запам’ятати. І коли я вже приїхала додому і все це розглядала, настільки мене це все вразило, я роздивилася цю роботу з усіх сторін, яка нагадала мені моє дитинство. Зараз немає таких морозних шибок. Ця робота повернула мене в такі спогади… Торік я готувалася до своєї фотовиставки, яку провела у власний день народження. І тоді думала, а куди ці роботи підуть далі, не розумію. Я тоді ретельно  обирала роботи.
     
     
    У нас в Одесі є Дім з янголом. І в мене із вдячністю забрали їх у пансіонат благодійного Дому з янголом, і вони висять у кімнатах, куди приїздять на лікування мами із діточками з інших міст України. І першою роботою, яку я роздрукувала, була саме ця. Потім ми її роздрукували на іншому полотні, вона в мене залишилися. І я її запропонувала Лесі, сказала, що в мене вже є одна роздрукована робота. Тож на благодійну фотовиставку «Світлини за життя» я подала роботи, які були на моїй власній фотовиставці. Друга робота, яку я подала, зроблена у Карпатах на пленері. З туманами гарними… Ніби теж із дитинства. Ще одна була карпатська робота — із рожевим туманом, парканом. Це у Яблуницях — дуже гарне місце, ніби райське… Тоді був такий гарний ранок. Інші три роботи із мого улюбленого Криму. Робота із сосною і сонечком, яку теж купили на фотовиставці. Для мене теж було дуже зворушливо — як сосна видряпалася на сонечку, хоча були і сніги, і морози… Саме таку красу я хотіла показати. У Домі з янголом була моя перша фотовиставка, а це друга, до якої я долучилося. Якщо я можу щось зробити, то ніколи не потрібно втрачати надію, — ділиться вчителька початкових класів Одеської школи №107 Валентина Циркун, для якої фотографування — це хобі. 
     
     
    — Я вважаю, що фотографія тоді має право на існування, коли у неї є конкретна динамічна роль, конкретна реалізація — фотовиставка. Цей знімок має нести певну енергію, яка може впливати на суспільство, змінювати його у кращий бік. У даному випадку з’явилася можливість допомогти дитині. Це святе! Мої друзі зробили цей проект, і я не міг пройти повз, не допомогти їм. І у нас між Кривим Рогом і Кропивницьким налагодилися творчі зв’язки з розумінням і можливістю обмінятися інформацією чи поїздками один до одного. Я надав дві роботи, одну продали на фотовиставці, іншу — продадуть через інтернет–аукціон, — коментує Олександр Водолазій, фотограф із Горлівки, переселенець, який мешкає у Кривому Розі три роки і створив об’єднання творчих фотографів. 
     
     
    — У благодійному проекті такого рівня я беру участь уперше. Дуже шкода, коли хворіють такі маленькі дітки, хочеться їх усіх врятувати, допомогти, чим можу. Дуже приємно, що партнером виступила компанія, яка оплатила друк фото авторів, які не мали змоги це зробити. Я передала дві робити — кольорову і чорно–білу. Кольорова робота — «Сім Рильських озер». Це  група озер льодовикового походження, розташованих в північно–західних горах Рила в Болгарії. Це озеро зветься «Нирка», воно досить глибоке (28 метрів) і велике (8,5 га), з висотою над рівнем моря 2282 метри і досить крутими берегами, — каже фотограф із Києва Неллі Спіріна.
    — Кожен фотограф зробив суттєвий внесок, передавши свої світлини для благодійної цілі. Роботи, які ще не продано, можна придбати на інтернет–аукціоні. Правила достатньо прості: потрібно вибрати світлину, яка подобається найбільше, запропонувати ціну. Якщо протягом доби ніхто не запропонує іншу ціну, тоді ви отримуєте обрану роботу, — пояснює правила організатор Леся Присяжна.
     
     
    Посилання на спільноту у соціальній мережі «Фейсбук»: https://www.facebook.com/ ps/771836866341424/?ref=br_rs. Інші фотографії перебувають у Кіровоградському обласному художньому музеї, з якими також можна ознайомитися і долучитися до благодійного фотопроекту.
     
    Вікторія Семененко