У Кропивницькому обговорили актуальні питання захисту виборчих прав громадян

  • 4 лип. 2019 14:05
  • 1240
    • Новина У Кропивницькому обговорили актуальні питання захисту виборчих прав громадян Ранкове місто. Кропивницький
     
    Про типові порушення виборчих прав, механізми захисту, відповідальність за перешкоджання у волевиявленні та протиправні дії, які можуть мати місце під час виборів, йшлося під час тренінгу для адвокатів та фахівців центрів безоплатної вторинної правової допомоги.
     
     
     
    - З метою забезпечення реалізації та захисту виборчих прав громадян Кіровоградщини, фахівцями центрів був розроблений та узгоджений з представником ВГО «Громадянська мережа «ОПОРА» спільний план дій щодо захисту виборчих прав, – підкреслила Олена Шишкарьова, заступниця директора Регіонального центру з надання БВПД у Кіровоградській області.
     
    Євген Гурницький, громадський омбудсмен із захисту виборчих прав ВГО «Громадянська мережа «ОПОРА» у Кіровоградській області наголосив, що особливістю виборів народних депутатів є те, що виборець отримує два бюлетеня. Це пов’язано з тим, що в Україні діє змішана система виборів народних депутатів, коли половина з них обирається за списками від політичних партій, а половина за результатами безпосереднього голосування за кандидата.
     
    - Особливу увагу варто звернути на типові порушення вимог Закону України «Про вибори народних депутатів України» відповідальність за які передбачена у Кодексі України про адміністративні правопорушення та Кримінальному кодексі України. Найбільш часті правопорушення під час виборчого процесу, які спостерігає «ОПОРА» на позачергових виборах народних депутатів у Кіровоградській області – порушення обмежень ведення передвиборної агітації (наприклад, агітації без вихідних даних); непрямий підкуп виборців, а саме: надання виборцям та юридичним особам безоплатно або на пільгових умовах товарів та послуг, – підкреслив Євген Гурницький.
     
    Учасники тренінгу обговорили найбільш розповсюджені правопорушення під час виборчого процесу та алгоритм дій, спрямований на відновлення порушених прав. А також вчилися правильно реагувати на можливі звернення громадян до центрів безоплатної вторинної правової допомоги щодо порушення їх виборчого права.
     
    Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Кіровоградській області працює за адресою: вул. Дворцова, 32/29, м. Кропивницький, тел.: (0522) 37-12-50, 32-07-97; (099)104-80-38.
     
    Для цілодобового доступу громадян до безоплатної вторинної правової допомоги діє єдиний контакт-центр за номером 0-800-213-103, дзвінки безкоштовні зі стаціонарних та мобільних телефонів у межах України.
     
    Читайте також: Кропивницькі безробітні навчалися, як захистити свої трудові права