У Кропивницькому місцева майстриня розмальовує писанки петриківкою (ВІДЕО, ФОТО)

  • 16 квіт. 2020 18:00
  • 1192
    • Новина У Кропивницькому місцева майстриня розмальовує писанки петриківкою (ВІДЕО, ФОТО) Ранкове місто. Кропивницький
     
    Суспільне зняло відеосюжет про редакторку "Першої міської газети"  Людмилу Макей, яка не лише створює газету, а і пише вірші, музику, малює і співає.  Пані Людмила кожного року знаходить для себе все нові і нові хобі. Наприклад, віднедавна вона захопилася катанням на лижах, а тепер розмальовує петриківкою ялинкові новорічні кульки та інші фігурки. Дійшла черга і до великодніх писанок.
     
    Тож  редакції видання "Перша міська газета" і сайту "Утренний город" дуже приємно, що наші колеги з UA: Суспільне зняли відеосюжет про пані Людмилу.  
     
     
    "Декоративні писанки у петриківському стилі розмальовує кропивничанка Людмила Макей. Петриківським розписом жінка захопилася рік тому. Відтоді розписує вироби у петриківському стилі. Петриківський розпис – це український народний живопис, який сформувався в селищі Петриківка Дніпропетровської області наприкінці 19-го століття. Його особливість – рослинні візерунки, здебільшого квіткові. 
     
    Про це йдеться у відеосюжеті UA: Суспільне
     
    Людмила Макей розповіла: коли бере до рук пензля, відключає телефони і присвячує себе тільки мистецтву: ‘’Здається, що все настільки просто, ніби іграшково і по дитячому, а насправді це дуже складна філософська система, це школа, яка дає людині можливість вирости, зрозуміти свою гармонію із світом, зрозуміти символізм кольорів, образів. Мені здається, це із серії вічних цінностей’’.
     
    - Особливістю петриківки, – каже майстриня, є перехідний мазок, в якому одночасно використовують два кольори. Для цього жінка використовує пензлик з котячої шерсті. Її бере у своєї кішки: '‘Є такий характерний український петриківський пензлик із котячої шерсті, який називається ‘’кошачка’’. Такий пензлик залишає тонесенькі лінії, які не може намалювати інший пензлик в силу того, що там ворс. Володіти ‘‘кошачкою’’ це особлива майстерність’’.
     
    Ягоди і краплини на малюнках створює за допомогою піпетки: ‘‘Для того, щоб намалювати ягідки, потрібно взяти піпетку, в неї є м’якенький кінчик. Вмокаємо його в червону фарбу і потім робимо ягідки калинки’’.
     
    За рік майстриня розписала понад сотню робіт у петриківському стилі: ‘‘Це для мене і втіха, і антистрес, і спосіб себе виразити, і можливість виготовити ексклюзивні подарунки для близьких друзів і рідних’’.
     
     
    Роботи майстрині перебувають у приватних колекціях Франції, Польщі, Канади, США та Росії. Деякі із своїх робіт майстриня подарує друзям на Великдень.