У Кропивницькому безробітних навчали фінансовій грамотності

  • 5 черв. 2018 18:02
  • 693
    • Новина У Кропивницькому безробітних навчали фінансовій грамотності Ранкове місто. Кропивницький
    Для впевненого майбутнього: у Кропивницькому безробітних навчали фінансовій грамотності
     
    Сьогодні, 5 червня, завершився дводенний тренінг «Фінансова обізнаність для впевненого майбутнього», який відбувався на базі Кіровоградського обласного центру зайнятості.
     
    Проведення тренінгу реалізується у рамках Проекту USAID «Трансформація фінансового сектору» за програмою «Фінансова обізнаність для впевненого майбутнього», яку втілює в життя МБФ «Український жіночий фонд» (на території Кіровоградщини – Асоціація «Громадські ініціативи»). Тренери – Любов Лук’янцева та Віталій Тарнавський.
     
    Мета тренінгу – забезпечити громадян відповідними знаннями, навичками та впевненістю для прийняття обґрунтованих фінансових рішень у повсякденному житті, надання їм можливості відігравати активну роль у житті своїх громад. 
     
     
    Упродовж двох днів учасники тренінгу мали можливість дізнатися про управління власним бюджетом; переваги та ризики банківських карток, кредитів, депозитів; права споживачів фінансових послуг; основи пенсійного забезпечення; можливості громадської активності на рівні громади; шляхи запобігання шахрайству у сфері фінансових послуг.
     
    «Коли йшла на тренінг, то навіть і не сподівалася на те, що зможе дізнатися щось нове та корисне, – розповіла учасниця тренінгу пані Маргарита. – Проте тут я дізналася, на що слід звертати увагу, коли ми обираємо фінансову послугу, де закладені ризики. Це, наприклад, обіцянка надвеликих відсотків по вкладах, кредити під нульову ставку тощо. Також цікавою була інформація про принципи роботи Фонду гарантування вкладів і алгоритм дій для тих, у кого лишилися кошти у збанкрутілому банку». 
     
    За словами іншого учасника тренінгу пана Максима, семінари такої спрямованості справді потрібні: «Отримана інформація дала мені багато простору для розміркувань стосовно власної фінансової захищеності. Наприклад, техніка формування резервного фонду , певної фінансової «подушки», особливо актуальна для безробітних, адже такі люди більш вразливі». 
    Подібні тренінги регулярно проводяться у всіх районах Кіровоградщини, адже мають на меті заохотити безробітних приділити ще більше уваги управлінню власними фінансами та бюджетом, а також підготувати молодь до прийняття впевнених та зважених фінансових рішень.
     
    К. Білоконь, провідний фахівець із зв'язків з громадськістю та пресою Кіровоградського обласного центру зайнятості