У Києві стартував національний оборонний хакатон

  • 29 трав. 2019 09:02
  • 731
    • Новина У Києві стартував національний оборонний хакатон Ранкове місто. Кропивницький
     
    У столиці України на базі інноваційного парку UnitCity розпочався другий Національний оборонний Хакатон (змагання програмістів). Хакатон відбуватиметься за стандартами змагань НАТО TIDE Hackathon.
     
    Про це повідомляє Урядовий портал
     
    Упродовж тижня (з 27 по 31 травня) 14 команд українських програмістів (42 молодих фахівця) та 15 експертів із інституцій НАТО та країн-членів Альянсу працюватимуть над трьома типами завдань: моделювання, кодування та комбіноване змагання. За задумом організаторів, учасники змагань мають розробити низку архітектурних, програмних та процесуальних рішень, які дадуть змогу у подальшому ефективно впоратися з вирішенням питань сумісності в секторі безпеки та оборони України.
     
    Із вітальним словом на відкритті заходу виступила Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе.
     
    - Тішуся, що торік нам разом вдалося започаткувати щорічне проведення в Україні Національного оборонного хакатону. Це і є наш з вами спільний внесок у підтримку інтелектуального потенціалу українських фахівців, який нині, без перебільшення, посідає лідерські позиції на світовому ІТ-ринку та цінується нашими партнерами з НАТО, – зазначила Іванна Климпуш-Цинцадзе.
     
    На ідею проведення такого заходу в Україні надихнула блискавична перемога українських військових програмістів та програмісток на хакатоні НАТО у 2016 році в Лондоні, зауважила Віце-прем’єр-міністра. За її словами, гібридні війни, які, на жаль, сьогодні вже є звичним явищем у світі, дедалі частіше містять у собі компонент інформаційних технологій. Це спонукає розвивати галузь IT і для власного захисту, і для допомоги нашим партнерам. 
     
    - «Я вдячна за те, що партнери з НАТО уже вдруге допомагають нам провести Національний хакатон. Переконана, що не за горами той час, коли хакатон НАТО відбуватиметься в Україні як в одній із держав-членів Альянсу, – наголосила Віце-прем’єр-міністр.
     
    Також на заході виступили Голова Представництва НАТО в Україні Александер Вінніков, директор Центру стратегічних комунікацій «СтратКомУкраїна» Оксана Горбач, представники НАТО та інші. 
     
    - Мені дуже приємно, що цей захід сьогодні зібрав талановитих фахівців IT-індустрії з різних інституцій сектора безпеки й оборони України. Також я дуже радий, що багато експертів з НАТО мали можливість приєднатися до Національного хакатону у ролі менторів та суддів. Бажаю учасникам змагань натхнення, плідної співпраці для пошуку нових практичних та інноваційних рішень у протидії безпековим викликам сьогодення, – підкреслив очільник Представництва НАТО в Україні.
     
    Своєю чергою, Оксана Горбач зазначила, що у межах другого Національного оборонного хакатону спільно з Генеральним штабом Збройних Сил України організовано серію засідань круглих столів, до яких залучили найкращих IT-експертів України, представників НАТО та фахівців сектора безпеки й оборони. 
     
    - На круглих столах розглянуть питання кібербезпеки та роботи з різними обсягами інформації. Сподіваємось, що за результатами напрацювань цих круглих столів ми вийдемо з практичними рекомендаціями для вітчизняного оборонного сектора, – сказала Оксана Горбач.
     
    Довідково
     
    Хакатон – захід, під час якого різні спеціалісти у галузі розробки програмного забезпечення працюють над розв'язанням якоїсь проблеми або створенням нового додатку чи сервісу. Український Національний оборонний хакатон проходить у форматі змагань за концепцією TIDE Hackathon (Transportation Information for Decision Enhancement). Цей вид змагань є традиційним для військових НАТО, які таким чином підвищують злагодженість роботи різноманітних підрозділів Альянсу. Такий захід проводиться вже вдруге. Минулого року експерти НАТО високо оцінили рівень українських військових ІТ-спеціалістів, включаючи представників ДПСУ, НГУ та Інституту спецзв’язку. Організатори вітчизняного хакатону: Генштаб Збройних Сил України, Центр стратегічних комунікацій StratComUkraine, за підтримки Управління розвитку автоматизації Збройних Сил України, Урядового офісу координації європейської та євроатлантичної інтеграції Секретаріату Кабінету міністрів Міністрів України та штаб-квартири НАТ