У художньому музеї відкритий виставковий проект «Україна Cвіту»

  • 12 лип. 2017 16:44
  • 1655
    • Новина У художньому музеї відкритий виставковий проект «Україна Cвіту» Ранкове місто. Кропивницький
     
    У Кіровоградському обласному художньому музеї відкрито цікавий та дуже необхідний в умовах воєнного сьогодення та євроінтеграційних прагнень нашої держави виставковий проект «Україна Cвіту», мета якого полягає в ознайомленні сучасного інформаційно пересиченого та самовпевненого покоління з глибинними підвалинами української історії та культури, як важливої складової цивілізації європейської.
    Цей подарунок жителям та гостям нашого міста зробив, без перебільшень, унікальний музейний заклад, а саме - Музей історичного культурного надбання «ПЛАТАР», створений колекціонерами та меценатами Сергієм Платоновим і Сергієм Тарутою. Після проголошення незалежності України, не маючи законодавчих актів на той момент, постала велика загроза втрати культурно-історичного надбання. Саме громадянська свідомість та безпринципна позиція засновників по збереженню артефактів давньої історії України на її теренах, стали поштовхом для кропіткої праці по запобіганню вивозу раритетів за межі України. Залучення наукових співробітників дозволило зібрати та зберегти головне – це відомості про предмети, які мають свою історію і не втрачені для науки. Розуміючи важливість справи для України та майбутніх поколінь держави, яка на той час тільки будувалась, колекціонери об‘єднавши свої зусилля – інвестиційні можливості Сергія Тарути та інтуїтивні відчуття історизму Сергія Платонова, змогли врятувати від втрати близько 15 тис. предметів старовини, які охоплюють досить широкий хронологічний період, віддзеркалюючи історію, культуру та побут народів, які мешкали на території сучасної України протягом 8 тисяч років (!). Саме це зібрання стало колекцією Музею ПЛАТАР.
    Головна мета виставкового проекту показати співвітчизникам глибинні підвалини найдавніших культур, які зароджувались та формувались тисячі років тому саме на території нинішньої України, а також важливі сторінки з її історії. Серед представленого на виставці – шедеври майстрів хліборобської Трипільської цивілізації, творіння різних племен бронзової доби – будівничих найдавніших курганів в степах України; артефакти кіммерійської доби – часів вдосконалення військової справи; зброя і прикраси скіфів та сарматів – войовничих сусідів і торгових партнерів античного світу. Наступна частина експозиції висвітлює історію після Різдва Христова. Представлена черняхівська культура, створена готами та сарматами після воєн з Римською імперією та слов‘янська доба – період розселення по Європі нових племен та народів, нарешті Русь, держава з центром у Києві, яка у часи найбільшої могутності простягалася від Балтійського моря на півночі до Чорного моря на півдні, і від верхів'їв Вісли на заході до Таманського півострова на сході.
     
    Відео з відкриття виставки та екскурсію можна переглянути за посиланням:
    https://www.youtube.com/watch?v=MW71qjJvHn4&feature=youtu.be 
    https://www.youtube.com/watch?v=LA-ybkkPXV8&feature=youtu.be
    https://www.youtube.com/watch?v=AzVK-NjIxDs&feature=youtu.be
     
    Повідомляє сайт КОХМ