«Твердий, міцний, незламний, мов граніт...» Як відкривали дошку Семену Сороці

  • 29 серп. 2019 19:13
  • 2125
    • Новина «Твердий, міцний, незламний, мов граніт...» Як відкривали дошку Семену Сороці Ранкове місто. Кропивницький
     
    У Кропивницькому відкрили меморіальну дошку Семену Сороці на будинку по вулиці Михайлівській, 9. Семен Климович мав псевдо Ясен, був зв’язковим у Романа Шухевича.
     
    Торік рішенням міської ради ветерану УПА було присвоєно звання Почесного громадянина міста Кропивницького. Встановлення пам’ятної дошки ініціювало Кіровоградське Товариство політичних в’язнів і репресованих, а виготовив її скульптор Віктор Френчко.
     
     
    Семен Сорока і під час Помаранчевої революції, і під час Революції Гідності завжди був на передовій з неодмінними атрибутами —  державним прапором і червоно-чорним стягом Української Повстанської Армії, членом якої він був у 40-х роках.
     
    —  Семен Сорока —  визначна особистість. Це людина високої духовності, широкої душі, життя якої може бути прикладом до наслідування. Життя Семена Климовича —  це історія нашої держави, історія щирої любові і служіння Україні. Нехай це місце буде місцем вшанування героїчного чину невтомного борця за незалежність держави, — наголосив міський голова Андрій Райкович. 
     
    Виступив перед громадою голова Товариства політичних в’язнів Віктор Полтавець:
    —  Семен Сорока ще підлітком вступив у ряди ОУН-УПА. З приходом радянської влади був заарештований, пройшов через катівні НКВС, а потім отримав 25 років концтаборів, звідки втік і пішки дістався до України, де невдовзі був заарештований і знову відправлений на Північ. Як він говорив: «Ми в таборах не сиділи, а важко працювали». В часи «хрущівської відлиги» Семен Климович був звільнений, але завжди мріяв про незалежну Україну, вступив до Гельсинської спілки. Ветеран долучився до створення першої релігійної громади дійсно української церкви. Про таких, як Сорока, влучно говорить Гімн  українського націоналіста: «І ось ми йдемо у бої життєвому —  тверді, міцні, незламні, мов граніт...» 
     
    Це скеля, велетень духу, на якому тримається українська незалежність. Семен Климович був простою і дуже порядною людиною, не потребував ні слави, ні нагород. Він просто робив свою справу.
    Коли почались бойові дії на Донбасі, рвався на схід: «Я маленький, худенький, але я зможу підносити патрони на передову». Семен Сорока до останніх днів брав активну участь у громадському житті.
      
     
    На відкриття меморіальної дошки приїхали син, донька та онуки пана Семена. Дочка Людмила пригадує, що батько був великим оптимістом, любив життя, людей і Україну. Він говорив, що готовий їсти лише хліб і воду, але щоб Україна була вільною. Семен Климович пройшов тяжкий шлях, але національну ідею проніс через усе життя. Любімо Україну, як він, любімо місто, в якому ми живемо, - тоді життя наше буде кращим. Хай держава буде не просто на папері, а в душі кожного з нас. 
     
    Олена Скочко
     
    Нагадаємо: У Кропивницькому відкрили пам'ятну дошку воїну УПА Семену Сороці (ФОТО, ВІДЕО)
     
     
    Скульптор Віктор Френчко
     
     
     
    Онуки семена Климовича - Оленка і Марічка