«Свою першу операцію зробив у 15» - ветеринар з Кіровоградщини про свій вибір професії та тварин

  • 30 лист. 2018 09:00
  • 2594
    • Новина «Свою першу операцію зробив у 15» - ветеринар з Кіровоградщини про свій вибір професії та тварин Ранкове місто. Кропивницький
     
    Щорічно у світі 30 листопада відзначається свято домашніх улюбленців. Своїм корінням свято сягає ще 1931 року, коли різні екологічні організації та природоохоронні товариства заявили про готовність організовувати різноманітні масові заходи, спрямовані на виховання у людей почуття відповідальності за все живе на планеті, у тому числі й за домашніх тварин.
     
    Девізом цього дня вже давно стали слова Маленького Принца: «Ти відповідаєш за тих, кого приручив».
    Дмитро Вишневський лікує тварин майже 30 років. Увесь свій час приділяє роботі. Ветеринар розповів про свій вибір професії, про першу операцію та про догляд за домашніми улюбленцями.
     
    Ще з дитинства біля мене постійно були кішки та собаки
     
    – У школі я не дуже добре навчався. На трійки та четвірки. Обрати професію  тоді допомогли батьки, які повели мене вступати до ветеринарного технікуму. Ще з дитинства біля мене завжди були кішки та собаки. Це, мабуть, спадкове, адже мій прадід теж був лікарем-ветеринаром, і дуже гарним лікарем. Можна сказати, що я пішов його стопами… А моя донька –  моїми. Виходить навіть така собі династія ветеринарних лікарів, - посміхається пан Дмитро.
     
    Свою першу операцію зробив у 15 років
     
    – Пам’ятаю свою першу операцію. Мені було років 15. Я тоді ще навчався на другому курсі, а проводити подібні процедури дозволялося лише з третього курсу. Сталося так, що до нас прийшли люди із клубу собаківництва і сказали, що їхньому псові потрібно вирізати грижу. Проводити операцію я не боявся, але ще тоді не знав, як її робити. Разом зі мною на той момент були старшокурсники, які знали, проте боялися різати. І от спільними зусиллями ми провели ту операцію. Вона була успішною, - згадує ветеринарний лікар.
     
     
    Найчастіші проблеми, з якими звертаються господарі тварин до пана Дмитра, – це хвороби шлунково-кишкового тракту їхніх улюбленців.
     
    – Нерідко звертаються по допомогу з хворими легенями, вірусними захворюваннями, особливо у котів. Причому зараз поширені такі хвороби, які небезпечні не тільки для тварин, а й для людей. Звісно, жодна вакцина не може дати 100% гарантії, що ваша тварина не захворіє, але це дасть можливість перехворіти у більш легкій формі.
    За словами лікаря, найчастіше хворіють тварини у сезон дощів, який припадає на осінь та весну. Тоді ветлікар радить клієнтам зробити приблизно у квітні та жовтні щеплення своїм меншим друзям, аби бути готовими до «похмурого» сезону.
     
    А щоб зменшити кількість походів до ветеринара, власнику тварини треба слідкувати за правильним харчуванням, вакцинацією і умовами утримання.
     
    – У нас по області зараз ще й дуже складна ситуація зі сказом у тварин. Наприклад, в Олександрійському районі за останній місць було зафіксовано шість чи сім випадків сказу. На нього хворіють не тільки коти та собаки, це може статися з будь-якою твариною. І, коли я своїм клієнтам говорю, що щеплення проти сказу потрібно зробити, вони дивляться на мене, мов на дурня. Мовляв, їхня тварина з квартири навіть не виходить, де їй цю заразу взяти? При цьому вони забувають про дуже важливу річ: сказ передається через слину. Ви можете просто йти по вулиці, вступити ногою в слину скаженої тварини і принести її додому. Цього буде достатньо, щоб захворів ваш улюбленець і ви. Років три-чотири тому у Кропивницькому стався дуже сумний випадок, коли жінка померла від подряпини своєї ж кішки, яка й з дому не виходила. Але виявилось, що тварина була скажена та не мала щеплення.
     
    У державних ветеринарних службах таке щеплення можна зробити безкоштовно або ж за мінімальною ціною: 10-15 гривень. Така вакцина надається за європейськими стандартами і з нею тварину можуть випускати навіть за кордон. У приватних клініках вакцинація вартуватиме від 20 й до 300 гривень залежно від виробника та інших компонентів.
    За словами лікаря, зараз собаки масово хворіють піроплазмозом, який переносять кліщі. 
     
    – Хвороба досить підступна,  і кліщ постійно мутує. Тому кожного разу можуть бути різні ускладнення від укусів, починаючи від нервових проявів і до хвороб серцево-судинної системи, які виникають як вторинні захворювання після піроплазмозу.
     
    Робіть своїм тваринам голодну дієту
     
    – Хочеться на завершення дати ще одну пораду для господарів: не змішуйте сухий корм із натуральним. Роблячи це, люди навіть не уявляють, що такі дії можуть призвести до проблем із нирками у тварин. Раз на тиждень їм необхідно робити голодну дієту. Це для того, щоб у вашого домашнього улюбленця очистився кишечник та нормально працювала травна система, - радить ветеринарний лікар.
     
    Офіційно День домашніх тварин в Україні не відзначається. Але це не привід не святкувати його. Обов’язково почастуєте цього дня своїх вихованців чим-небудь смачненьким.
     
     
     
     
    Оксана: У мене вдома кіт та собака. Як не дивно, живуть досить мирно, навіть кіт йде спати до пса частенько. Про це свято ще не чула, проте куплю для них щось смачненьке, нехай порадіють. А як доглядаю? Вітаміни їм іноді колю, щеплення сезонні роблю та й просто люблю їх.
     
     
    Леонід: У мене є чудовий собака, вівчарка, надзвичайно розумний. Незважаючи на його великі розміри, це досить дружелюбний пес. Його Туманом кличу. Особливо він любить гратися з дітьми. Як доглядаю? Та, мабуть, як і всі: годую, граюсь з ним, лікую, коли захворіє.
     
     
    Владислав: Собак ще з дитинства більше люблю, вони надійніші, аніж коти. Іноді підгодовую безпритульних, бо шкода їх. Так до мене одного разу прив’язалася собака і вже декілька років живе з нашою родиною. Тепер у нас їх двоє. Обов’язково робимо їм щеплення від сказу, щоб вони не хворіли.
     
     
    Анна: Я більше котів люблю, дуже вони мені вже подобаються. У мене в старших класах був кіт, якого я дуже любила та оберігала. Купувала йому смачненьке не тільки на свята. Однак він захворів та помер. Я тяжко переживала це. Зараз не можу дозволити собі тримати тварин, оскільки живу на квартирі, а господарі не дозволяють.
     
    Аліна Кулик