Судові слухання через відео зв’язок почали практикувати у Кіровоградській «шістці»

  • 11 січ. 2016 17:27
  • 1070
    • Новина Судові слухання через відео зв’язок почали практикувати у Кіровоградській «шістці» Ранкове місто. Кропивницький

     

    05 січня 2016 року у Кіровоградській виправній колонії (№6) розпочато розгляд справ засуджених через відеоконференцзв’язок із Ленінським районним судом м. Кіровограда  стосовно Закону України «Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо удосконалення порядку зарахування судом строку попереднього ув’язнення у строк покарання» від 26.11.2015 року № 838-VIII, який набрав законної сили 24.12.2015 року.

    Одразу після набрання чинності даного Закону, співробітниками соціально-виховної та психологічної роботи установи було проведено інформаційні години щодо порядку та підстав застосування Закону та надано роз’яснення про порядок надання клопотань до суду, який буде проводити судове засідання по даному питанню. Також надано роз’яснення засудженим, вироки яким виносились судами, що на даний момент перебувають на тимчасово окупованих територіях України, до яких судів за межами території АТО  необхідно  звертатись із  клопотанням за перерахунком терміну покарання.

    Цього дня організовано та проведено 4 судових засідання, окремо по кожному з чотирьох засуджених, перші клопотання яких надійшли до Ленінського суду. Всім було задоволено в їхніх клопотаннях та скорочено загальний термін відбування покарання.

    Після завершення судів засуджені висловили слова вдячності адміністрації установи та окремо персоналу СВПР та ВКВСР за чіткі роз’яснення нового закону, допомогу в написанні клопотань та організацію судових засідань,  не зважаючи на те, що вищезазначений Закон України набув чинності лише наприкінці грудня 2015 року. Відтепер  у осіб, які відбувають покарання  в Кіровоградській виправній колонії (№ 6), є можливість швидше побачити близьких і  рідних, скориставшись такими позитивними для них нововведеннями у законодавстві та отримати  додатковий шанс на щасливе правослухняне життя на волі.

                   

    Вікторія Балазюк