Скільки людей потонуло у цьому році на водоймах України?

  • 12 лип. 2021 16:03
  • 468
    • Новина Скільки людей потонуло у цьому році на водоймах України? Ранкове місто. Кропивницький
     
    З початку року на водоймах країни загинуло 665 людей, з них 70 дітей.
     
    Лише з початку липня на водоймах загинуло 124 українців, з них 16 дітей. Цей показник вже перевищив минулорічну липневу статистику. Проте навіть така невтішна ситуація не лякає людей, які нехтують застереженнями співробітників Служби порятунку. Найпоширенішою причиною нещасних випадків на воді є саме недотримання правил безпечної поведінки громадянами. Зокрема, це купання в не обладнаних для цього місцях та купання в нетверезому стані.
     
    Приміром, лише у ці вихідні на Львівщині потонуло аж п’ятеро людей.
     
    Зокрема, 9 липня о 21:50 до Служби порятунку "101" надійшло повідомлення, що в місті Золочів на вул. Шашкевича, б/н Золочівського району під час купання на озері «Молодіжне» пірнула у воду та не винирнула дівчина, особа встановлюється. 10 липня о 09:39 надійшло повідомлення, що м. Ходорів на р. Луг працівниками поліції виявили тіло без ознак насильницької смерті чоловіка, 1975 року народження. 11 липня о 16:25 до Служби порятунку "101" надійшло повідомлення, що в с. Уличне Дрогобицького району в озері Уличанка потонув місцевий мешканець, чоловік 1998 року народження. Цього ж дня о 18:05 до рятувальників надійшло повідомлення, що в с.Білий Камінь Золочівського району під час риболовлі в ставку виявили тіло місцевого мешканця, 1966 року народження. О 22:50 надійшло повідомлення, що в с. Сілець Червоноградського району у місцевому озері під час купання потонув чоловік, 1979 року народження.
     
    11 липня на річці Дніпро у Черкасах, в районі пляжу "Казбетський", на відстані близько 30 метрів від берега знайшли тіло людини. Водолази підняли тіло чоловіка та передали працівникам поліції.
     
    10 липня о 15:38 до Служби порятунку «101» надійшло повідомлення про те, що під час купання в Петренківському озері м. Харкова загинув 16-річний хлопець.
    Як з’ясувалося, хлопець 2004 року народження разом із мамою та своїм другом відпочивали на березі озера. Під час купання юнак зі своїм товаришем відпливли на відстань 50 метрів від берега майже на середину озера. Люди з берега побачили, що один із хлопців почав тонути та звернулися до чергових на рятувальному посту КУ “Водно-рятувальна служба”. Одного із юнаків вдалося врятувати, а інший потонув. 11 липня о 09:50 водолази міжрегіонального центру гуманітарного розмінування швидкого реагування підняли тіло загиблого хлопця.
     
    9 липня поступило повідомлення про те, що на річці Бистриця Солотвинська в місті Івано-Франківськ, під автомобільним мостом тоне людина. Рятувальниками разом з перехожими виявили особу у воді, витягли на берег та передали працівникам швидкої невідкладної медичної допомоги, які проводили реанімаційні заходи, однак ті констатували смерть.
     
    Загалом, з початку року на водоймах країни вже потонуло 665 людей, з яких 70 дитина. Врятовано 307 людей, у тому числі 63 дітей.
     
    Тож, аби зменшити показники загибелі на водних об'єктах, фахівці Служби порятунку патрулюють місця відпочинку біля води, а також щодня проводять інформаційно-роз'яснювальну роботу з громадянами щодо дотримання правил безпечної поведінки під час відпочинку. Проте, найбільш дієвим превентивним методом є власна обачність та відповідальність кожного громадянина!
     
    Зважаючи на кількість надзвичайних подій біля водойм, Державна служба України застерігає: для того, щоб уникнути трагедії під час відпочинку, необхідно завжди дотримуватися елементарних правил безпеки! Зокрема:
     
    пам'ятайте - відпочивати та купатися можна лише на спеціально обладнаних пляжах;
     
    ніколи не пірнайте в незнайомих місцях;
     
    не лишайте дітей без нагляду біля води та не дозволяйте їм самостійно відвідувати місцеві ставки та річки;
     
    не запливайте далеко. Ніколи не плавайте наодинці, особливо якщо ви не впевнені у своїх силах;
     
    не заходьте у воду в стані алкогольного сп'яніння;
     
    не наближайтесь до суден, човнів і катерів, які пропливають поблизу вас;
     
    температура води повинна бути не нижче +17 °С;
     
    плавайте у воді не більше 20 хвилин, причому цей час повинен збільшуватися поступово, починаючи з 3 - 5 хвилин;
     
    слідкуйте за штормовими попередженнями і не виходьте у плавання на човнах при сильних поривах вітру.
     
    Шановні громадяни! Дбайте про власну безпеку і у випадку виникнення надзвичайної події негайно телефонуйте до Служби порятунку за номером 101!