"Шлях до світла". У Кропивницькому представили бард-оперу

  • 27 бер. 2019 10:15
  • 1099
    • Новина «Шлях до світла». У Кропивницькому представили бард-оперу Ранкове місто. Кропивницький
              
    Вже не вперше в Кропивницькому обласному художньому музеї проходять зустрічі з цікавими, талановитими людьми, яких завжди зустрічають тепло і привітно працівники музею  і гості. Цього разу всі охочі мали можливість познайомитися з творчістю славетного криворізького барда Олега Кар`єва, творчий вечір якого (з нагоди 60-річчя барда) проходив саме в стінах музею.
             
    До уваги присутніх було представлено бард-оперу «Боль совершенствования, или Дорога к свету». Незвичний, оригінальний, цікавий жанр мистецтва! Чому саме опера? Мабуть, тому, що цей жанр – це живе спілкування, доверительна розмова зі слухачем, можливість зрозуміти і прийняти чужу долю, емоції людини, її страхи та гріхи. У Кар`єва своє філософське відношення до життя, до людини і її місті у суспільстві. Він намагається з`ясувати: у чому сенс життя людини, чи існує Бог, який шлях до світла проходить душа, як вона очищується від негативу… Всі ці та інші питання автор підіймає в своїй опері, до якої він йшов протягом 8 років. Як каже сам Олег, він написав багато пісень, віршів, а потім з`явилася необхідність якось об`єднати все написане однією сюжетною лінією (а це притаманне саме опері). Так і з`явився цей твір, який складається із трьох дій («Ад», «Бытие», «По дороге к небу»). Рідкісне поєднання таланта поета і музиканта, філософське відношення автора до життя людини, розпізнавання ніжних струн людської душі, вміння заволодіти увагою слухачів, і водночас – простота у спілкуванні – все це притаманне Олегу Кар`єву. Серед персонажів бард-опери – Творець, людські душі, служителі темних і світлих сил. Вірші, пісні, знову вірші, пісні… - все переплітається в одну сюжетну лінію, безперервну розмову з людиною. І ми бачимо, що сенс життя людини – не тільки в самозбереженні і продовженні людського роду, а й в підтриманні гармонії і рівноваги в космосі, самовдосконалення. І життєве кредо автора: поступати з людьми так, як ви бажаєте, щоб поступали з вами. Він співає те, що бачить, що відчуває душею.
     
    Прем`єра бард-опери проходила в Кривому Розі, де зараз проживає Олег Станиславович Кар`єв – поет, бард, виконавець своїх пісень. Олег має вищу технічну освіту, за професією – інженер електрик. В 1973 р. батько купив Олегу гітару, і хлопець разом з іншими постигав перші ази музики у дворі. Член криворізької творчої організації «Театр авторської пісні», яка організує багато зустрічей з талановитими людьми, готує концерти, творчі звіти… В січні 2018 р. проходила прем`єра бард-опери Кар`єва, а ще автор презентував свій твір тричі в місцевих бібліотеках Кривого Рогу. Олег – неординарна людина, з філософським складом душі. Учасник більше ніж 40 фестивалів авторської пісні. Виступав в Долинської, Дніпропетровську, Ковелі, Києві, Кропивницькому… Його добре знають за межами України. У творчому доробку барда – понад 500 віршів, понад 300 пісень. Серед відомих альбомів пісень: «Эта странная жизнь», «42», «Давайте посмотрим друг другу в глаза», «Так хочется стреляться», «Новый день», «Время вперед».  Автор виховувався на піснях Окуджави, Галіча, Візбора, Висоцького. Олег – чудовий сім`янин, батько трьох дітей: двох синів і доньки (саме їй батько присвятив свою бард-оперу). Багато пісень написав Олег для  жінок.
     
     
    Декілька пісень Кар`єва ми почули у виконанні його творчого друга Олександра Ломовського («Весенняя женщина», «5 минут на чашечку мечты», «Ты – женщина» та інші). Олександр не має музичної освіти, але відчуває музику душею і серцем. Член колективу «Хор ветеранів» у місті Долинської (хор має статус народного хору). О.Ломовський сам співає (навіть не раз виступав в Кіровоградській обласній лікарні) організовує концерти, пише сценарії, за професією – електрик. Романтик в душі, чесна, порядна людина, творча. 
     
    Олександр і Олег – різні за темпераментом, творчими здібностями. Що ж їх об`єднало? Як кажуть і один, і другий: любов до творчості відомого барда, поета, актора, музиканта Володимира Висоцького. Ще два роки  тому у Кривому Розі вирішили організувати концерт, присвячений дню народження В.Висоцького. І Олег, і Олександр брали участь у цьому концерті. Серед прихільників творчості Висоцького О.Ломовський назвав людей, які допомагали в організації і проведенні концертів: С.Рубанський, Н.М.Турчанінова, І.Ендріксон, «Криворізька міська організація ветеранів погранічних військ» та інші. До речі, Олег Кар`єв – Лауреат Першого Всесоюзного фестивалю пісень В.Висоцького, який проходив у Кривому Розі в 1987 р. І він цим пишається. В січні 2018 р. відбувся творчий вечір в ДК «Мистецький» в Кривому Розі. 
     
     
      На вечорі в Кропивницькому художньому музеї виступила кропивницька поетеса Антоніна Корінь, яка написала пародію на пісню О.Кар`єва, присвячену жінкам. (А це вона робить дуже швидко і майстерно). Творчі люди в усьому пов`язані між собою. З`ясувалося, що Кривий Ріг – місто першої командировки Антоніни Михайлівни. А.Корінь є членом болгарської організації (в Кропивницькому), співпрацює з болгарами, а Олег Кар`єв має болгарське коріння. Г. Димура разом з А.Корінь навіть подарували Олегу болгарську мартеничку, яку болгари прив`язують до руки в день Баби Марти (весняного свята болгар). А від Олександра Ломовського Олег отримав у подарунок чудовий портрет В.Висоцького.
     
       Вечір виявився дуже цікавим і насиченим. Всі були у захваті. А представниця ромів Соня (центр «Єдина родина») навіть вийшла на сцену с танцями. Її душа жаждала танцювати. А наші душі наповнилися тим світлом, який допомагає людям йти по життю і очищувати свої душі. Нехай же шлях до світла, який подарував нам О.Кар`єв, дарує всім радість і вдачу, мир і злагоду!
                     
    Алла Бабенко, бібліотекар НВО №32