Школярі Кіровоградщини пошили п’ять тисяч екоторбинок

  • 21 трав. 2021 16:23
  • 598
    • Новина Школярі Кіровоградщини пошили п’ять тисяч екоторбинок Ранкове місто. Кропивницький
     
    Цьогоріч аж дві школи з Кіровоградської області посіли призові місця у Всеукраїнському проєкті «Мішечок» від Міжнародного молодіжного руху «School Recycling World». Участь взяли 731 учні з 12 шкіл з усією Кіровоградщини, пошивши разом 4 885 екоторбинок.
     
    Друге місце посів навчальний заклад у селі Первозванівка – КЗ «Первозванівське навчально-виховне об’єднання «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів дошкільний навчальний заклад» Кіровоградської області, 145 учнів якого пошили 2509 мішечків. За досягнення школа отримала набір для вітамінізації кожного учня та баки для сортування сміття.
     
     
    Координаторка школи Нагаєва Олена розповіла, як вдалося перегнати великі міські школи та які плани після проєкту.
     
    - Пані Олено, розкажіть, як вам вдалося досягти такого результату?
     
     
    - Безумовно, на результат вплинула злагоджена робота колективу. Ми працювали на одну мету та не бачили перешкод. Розуміли, що сільській школі набагато важче здобути перемогу в порівнянні з міськими навчальними закладами, де кількість дітей в рази більша. Тож ми кожного тижня підбивали підсумки й ставили нову ціль. Спочатку планувалось пошити 1000 торбинок, потім 2000, а в результаті вийшло 2509 мішечків!
     
    - Як мотивували учнів на пошиття екоторбинок?
     
    - Спочатку ми розповідали дітям про конкурс, його мету, шкоду поліетилену, працювали з батьками. Далі розділяли обов`язки між учнями, найактивніші учасники отримували символічні подарунки, а рекордсменів розміщували на сторінках офіційного сайту закладу.
     
    - Чи були серед учнів рекорди, інновації?
     
    - Було багато учнів, що приносили понад 100 мішечків. Учень 6 класу Бондаренко Антон з родиною пошили понад 150 мішечків, учениця 1 класу Нагаєва Злата - 148 мішечків, а учень 6 класу Петренко Микола - 143 мішечки.
     
     
    - Чи мали якісь труднощі в процесі організації?
     
    - Труднощі були з пошуком тканини, тому ми просили усіх небайдужих допомогти. Нам приносили обрізки, старі речі, навіть вишиті рушники та хустки. Діти залишалися шити мішечки після уроків, під час гурткової роботи, продовжували працювати вдома.
     
    - Які маєте плани після проєкту?
     
    - Перш за все, ми домовились із місцевими магазинами про передачу частини мішечків, щоб хоч тимчасово зупинити продаж поліетиленових торбинок. Далі планується благодійний ярмарок. За мінімальну суму можна буде взяти участь в лотереї та виграти торбинку, решту роздамо безкоштовно. А ще наша школа сортує сміття, але хочеться, щоб сортувальні баки були й на території громади. Тож до такої мети ми вже йдемо!
     
    - Які відгуки в учнів та вчителів після конкурсу? Чи сподобалось брати участь?
     
    - Учням дуже сподобався проєкт, деякі приносили торбинки й після завершення конкурсу! Чекаємо наступної весни й обов`язково долучимося знову! Було б чудово, якби наступного року розділити номінації на 2 категорії (розмежування сільських і міських шкіл), адже кількість здобувачів освіти дуже різна і, відповідно, шанси на перемогу теж, але ми показали, що і маленька сільська школа може стати лідером!
     
    Другим фіналістом проєкту став Аджамський заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів Аджамської сільської ради Кропивницького району Кіровоградської області, учні якого пошили 1 935 мішечків.
     
    - Ми загорілися цим проєктом. Учнів і вчителів разом об’єднала одна спільна мета. Наша бібліотекарка принесла в школу власну машинку для шиття, що дуже допомогло. З найбільшим завзяттям взялися до роботи учні початкових класів, мотивуючи старшокласників. 9-Б та 10-Б класи стали рекордсменами школи, пошивши по більш ніж 140 торбинок. 
     
     
    Після проєкту плануємо роздати частину торбинок на ринкові та розповісти односельцям про важливість заміни пластикових пакетиків на екомішечки, щоб залучити більше людей до свідомого споживання. Ми обов’язково братимемо участь у конкурсі й наступного року! Дякую команді за працю! - коментує координатор проєкту в Аджамадському ЗЗСО І-ІІІ ступенів Ольга.
     
    Загалом в Україні взяли участь 21 тис. учнів з 313 навчальних закладів, пошивши 47 269 мішечків. Знайти роботи учасників можна в соціальних мережах за хештегами #мішечокSRW #schoolrecyclingworld #мішечок.
    Команда Міжнародного молодіжного руху «School Recycling World» дякує усім за участь та закликає продовжувати шити мішечки та користуватися ними щодня, творячи разом нове екологічне майбутнє.
     
    Дійте публічно – живіть екологічно!