Регулярні тренування підсилюють готовність і спроможність підрозділів ДСНС України до дій за призначенням

  • 7 лип. 2021 14:15
  • 440
    • Новина Регулярні тренування підсилюють готовність і спроможність підрозділів ДСНС України до дій за призначенням Ранкове місто. Кропивницький
    Щодня в Україні рятувальники проводять комплексну роботу щодо попередження виникнення різного роду надзвичайних ситуацій, а також перевіряють готовність підрозділів до дій за призначенням. Зокрема, фахівці ДСНС та курсанти вищих навчальних закладів системи ДСНС беруть участь у тактико-спеціальних навчаннях, тренуваннях та практичних заняттях, в ході яких відпрацьовуються питання взаємодії під час ліквідації різного роду надзвичайних подій.
     
    Так, 6 липня на території Полтавської області розпочалися командно-штабні навчання з органами управління та силами цивільного захисту територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту.
     
    З метою перевірки готовності персоналу Головного управління ДСНС України у Полтавській області до виконання завдань за призначенням, керівництвом навчань було оголошено сигнал «Збір-Аварія».
     
    Після отримання повідомлення співробітники ДСНС прибули до підрозділу у встановлений термін. Також, під час зборів було перевірено забезпеченість та укомплектованість тривожних валіз та засобів індивідуального захисту співробітників Служби.
     
    Так, згідно тактичного задуму першого дня навчань на території області виникли декілька умовних надзвичайних ситуацій. Зокрема, на автозаправній станції у смт Чутове внаслідок короткого замикання електромережі виникло загоряння у будівлі оператора. Також, цього дня рятувальники та відповідні служби ліквідовували наслідки умовних пожеж у зерносушарці в м. Решетилівка, у виробничому приміщенні одного із підприємств смт Диканька, на складі оливи Зіньківського промислового майданчику місцевого підприємства.
     
    Під час підбиття підсумків першого дня навчань було відмічено професійність, злагодженість дій рятувальників Полтавського гарнізону ДСНС України та інших учасників командно-штабних навчань.
     
    Цього ж дня, на Херсонщині, на підприємстві ТОВ «Новоолексіївський елеватор» відбулось спеціальне об’єктове навчання з ліквідації наслідків аварійної ситуації техногенного характеру. За тактичним задумом на об’єктовій трансформаторній підстанції через аварійну ситуацію виникає вибух з частковим руйнуванням споруди будівлі. На місці аварії отримує поранення одна людина. Також внаслідок короткого замикання виникає пожежа на одному із складів, де виявляють другого постраждалого. У зв’язку із виникненням аварійної ситуації здійснюється оповіщення керівництва підприємства та аварійних служб.
     
    Згідно плану взаємодії на ліквідацію аварійної ситуації прибуває територіальний підрозділ Головного управління ДСНС області, а також місцева пожежна охорона Генічеської об’єднаної територіальної громади, підрозділ національної поліції, швидка медична допомога. Вже спільними зусиллями умовна аварійна ситуація ліквідовується.
     
    Водночас, у с. Нижній Студений Хустського району Закарпатської області відбулися масштабні тактико-спеціальні навчання з гасіння лісової пожежі та пошуку і рятування людей на воді й у гірській місцевості. Захід із залученням особового складу ДСНС Закарпаття, авіації й пожежно-рятувальної техніки відбувся в рамках підсумкової зустрічі у реалізації проєкту «Спільний захист людей та навколишнього середовища шляхом створення українсько-польської системи попередження та реагування на катастрофи в Карпатському Єврорегіоні».
     
    Його реалізовували Асоціація Єврорегіон «Карпати-Україна» у партнерстві із Головними управліннями ДСНС у Львівській, Закарпатській та Івано-Франківській областях і Воєводською комендатурою Державної пожежної охорони у Жешуві, Республіки Польща за фінансової підтримки CBC Programme Poland-Belarus-Ukraine.
     
    Спочатку в дію вступили фахівці групи водолазно-рятувальних робіт. Використовуючи моторний човен «Бріг», вони врятували з озера двох людей, котрі впали з водного мотоцикла. На березі рятувальники надали допомогу (штучне дихання та непрямий масаж серця) потерпілому, якого вилучили з-під води. Далі до роботи взялися гірські рятувальники на двох квадроциклах та снігоболотоході «Богун», які відшукали травмованого у горах велосипедиста, надали йому долікарську допомогу та евакуювали з важкодоступного місця для передачі бригаді екстреної медичної допомоги.
     
    Завершальним етапом навчань стало гасіння умовної лісової пожежі, під час якого навички взаємодії продемонстрували бійці Хустського державного пожежно-рятувального загону та лісники державного підприємства «Міжгірське лісове господарство». У зв’язку зі складним гірським рельєфом та захаращеністю лісового масиву гасіння здійснювалося по периметру пожежі й існувала загроза переростання низової пожежі у верхову. Відтак до ліквідації загорання залучили гелікоптер МІ-8 зі спеціальним водозливним пристроєм, який заливав зверху осередок пожежі.
     
    Загалом, тренування та навчання щодо попередження виникнення різного роду надзвичайних ситуацій, а також оперативного реагування при виникненні НС тривають і надалі по всій території країни. Адже саме регулярні відпрацювання допомагають виявити слабкі місця та недоліки, а також підсилюють готовність і спроможність підрозділів до дій за призначенням.