Покладання квітів, мітинг та два кольори прапора. Як день українського символу відзначили у Кропивницькому (ФОТО)

  • 23 серп. 2017 11:06
  • 1773
    • Новина Покладання квітів, мітинг та два кольори прапора. Як день українського символу відзначили у Кропивницькому (ФОТО) Ранкове місто. Кропивницький
     
    На території Кропивницького відбулися офіційні заходи до державного свята Дня Прапора, в яких взяли участь керівництво міста та області, військові та громадськість. В обласному центрі перед підняттям українського стягу поклали квіти до імпровізованого пам’ятника Героям Небесної Сотні, до пам’ятної дошки Віктору Чміленку та засновнику Народного Руху України В’ячеславу Чорноволу.
     
    До мітингу з нагоди свята долучилося близько 300 людей. Почали захід з покладання квітів до пам’ятника Тарасу Шевченку. Далі, під командування військового комісара бійці внесли прапор, який цьогоріч підняли батько та син – учасники АТО з Кропивницького.
    Після головної події свята слова привітання висловили перші особи Кіровоградщини.
    «Ми почали відзначати державні свята за покликом серця. Одягаємо українську сорочку. Відпочиваємо в українських Карпатах та подорожуємо містами України.  Наразі перед нами стоїть завдання підняти прапори в Луганську, Донецьку, а також щоб він майорів над Севастополем та Сімферополем», - виступив з промовою голова Кіровоградської ОДА Сергій Кузьменко.
     
    Зазначимо, що День прапора України відзначається відносно недавно. Воно почало святкуватися в Україні з 2004 року. До цієї дати День Державного Прапора святкувався тільки в Києві на муніципальному рівні. Столиця відзначала це свято 24 липня. Саме цього дня у 1990 році синьо-жовтий прапор було піднято над Київською мерією.
    За офіційною версією, 23 серпня 1991 року — після провалу путчу в Москві — група народних депутатів внесла синьо-жовтий український прапор у сесійний зал Верховної Ради. Освячення Національного прапора було проведено священиком УАПЦ Петром Бойком. Якраз до цієї події і прив'язаний Указ Президента України, Л.Кучми, «Про День Державного Прапора України» № 987/2004, написана відповідна картина на стіні ВРУ, а цей прапор, як реліквія, урочисто зберігається під склом в музеї ВРУ. Наступного дня Україна проголосила незалежність.
    Проте учасники тих подій називають іншу дату внесення прапора до зали засідань. Це підтверджує стенограма засідання позачергової сесії Верховної Ради України від 24 серпня 1991 року.
     
    Дмитро Семенюк