На Кіровоградщині новостворена громада планує відновити маєток відомого інженера

  • 22 січ. 2018 10:26
  • 893
    • Новина На Кіровоградщині новостворена громада планує відновити маєток відомого інженера Ранкове місто. Кропивницький
     
    Маловисківська ОТГ претендує на 500 тисяч гривень фінансування Проекту з облаштування території маєтку Кудашевих.
     
    Проект Маловискіської ОТГ «Місток між авіаційним минулим та майбутнім Малої Виски» увійшов у двадцятку найкращих проектів України і був презентований під час фінального захисту конкурсу «Малі міста – великі враження», який відбувся у Міністерстві культури. 
     
    Сім останніх років у Малій Висці вивчали історію родини Олександра Кудашева, професора Київського політехнічного інституту, першого українця, який  23 травня 1910 року пролетів кілька десятків метрів на літаку-біплані «Кудашев-1» власної конструкції. У Малій  Висці і донині зберіглась метрика про народження великого земляка і маєток, де він провів свої дитячі роки.  
                             
    «Два роки тому ми започаткували «Авіафест», повністю відновили оригінальну версію першого кудашевського літака. В процесі виникла ідея облаштувати територію паркової зони маєтку Кудашевих, яка зберігалась і донині, аби звідти починати авіафест, який єднає шанувальників малої авіації. Ми навіть намагались знайти нащадків видатного земляка, та сліди родини Кудашевих загубились десь у Франції», - говорить Юрій Гульдас, голова Маловискіськогої ОТГ.
     
    Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан, який увійшов до експертної ради конкурсу, висловив сподівання, що реалізація подібних місцевих ініціатив у сфері культури надасть позитивного іміджу містам та ОТГ, підвищить туристичну привабливість територій, привабить потенційних інвесторів, створить умови для розвитку бізнесу.  
     
    «Цей конкурс привернув увагу до стану об’єктів культурної спадщини по всій країні. Переконаний, це стане стимулом для відновлення замків та палаців, започаткування  нових фестивалів та інших культурних проектів», – зазначив Олександр Слобожан.