Мрію, щоб слово «інвалідність» було тільки на документі, але не в житті

  • 1 груд. 2018 09:08
  • 1138
    • Новина Мрію, щоб слово «інвалідність» було тільки на документі, але не в житті Ранкове місто. Кропивницький
     
        Торік громадська організація «Серце матері» написала проект на Громадський бюджет, яким передбачалося створення у Кропивницькому  першого центру для молоді з інвалідністю «Сильні духом», і стала переможцем. Громадській організації було виділено приміщення для втілення цього проекту в життя. І ось через майже півроку центр урочисто відкривається.
     
    – Усього ми виграли 392 тисячі гривень, 70 тисяч з яких пішло на проектно-кошторисну документацію. А решту коштів ми витратили на ремонт приміщення. І от нарешті він закінчився. Повністю облаштувати приміщення нам грошей не вистачило, тому ми почали у Фейсбуці збір коштів, який триває й досі. Зараз головне, що у нас є гарне місце. Спочатку нам здалося, що воно таке велике, цілих 123 квадратних метри! Проте, коли ми почали планувати, які напрямки тут розвиватимемо, нам цих квадратів стало мало, — усміхаючись, розповідає голова ГО «Серце матері» Людмила Шукрута.
     
    Центр розрахований на соціально-побутову адаптацію людей з інвалідністю з 14 років, яка складатиметься з чотрьох студій: кулінарія, самообслуговування, побутові навички, а також орієнтація у просторі та практичне рахування.
     
    – Останній напрямок є основою підготовки цих особливих людей до самостійного життя у соціумі. У Кропивницькому є спеціальна школа, яка навчає цих дітей до дев’ятих класів. І от поки вони навчаються – вони соціалізуються. Тільки-но школа закінчується, багато з них просто залишаються в чотирьох стінах, без взаємодії із зовнішнім світом.
     
    У першу чергу вихованців цього центру навчатимуть самостійно застібати ґудзики на сорочці, зав’язувати шнурки, правильно підбирати одяг, сервірувати стіл, ставити чайник на плиту… Це нібито елементарні речі, проте самі вони цього поки що не можуть зробити.
     
    – Один із основних напрямків нашої роботи – це мистецтво. Театральне, літературне, музичне та арт-терапія. Ці діти насправді дуже талановиті, їхні таланти просто треба віднайти та розкрити. У нас навіть є дівчинка з синдромом Дауна, яка зіграла головну роль у фільмі Олександра Жовни «Історія Лізи», — говорить пані Людмила.
     
     
    Ми мріємо, 
    і я думаю, 
    що у нас все вийде!
     
    Окрім соціальної адаптації у центрі планують навчити «сонячну» молодь самостійно працювати та заробляти гроші. Тут також планують відкрити художню, сувенірну та поліграфічну студії, де молодь зможе виготовляти продукцію та сама забезпечувати себе і центр.
     
    – Збираємо кошти на придбання спеціальної техніки для друку малюнків та надписів на футболках. До того ж ми знову виграли Громадський бюджет, і вже наступного року у центрі з’явиться комп’ютерна техніка для нашої молоді. І тоді вже ми зможемо укласти договір з дев’ятим училищем, щоб вони приходили і навчали наших дітей. 
     
    Підопічні ГО «Серце матері» також приходили до цього центру та допомагали по мірі своїх можливостей: прибирали приміщення та суботники влаштовували. Повністю відремонтований центр молодь із інвалідністю побачить на відкритті. 
     
    – Ми хочемо створити унікальне і гарне місце, де б ці діти були зайняті ділом, спілкувалися з іншими людьми, а не сиділи в чотирьох стінах. Я мрію, щоб цих дітей не відрізняли від інших, щоб слово «інвалідність» було лише на папері, а не в житті, — каже мама одного з молодих людей, Владислава.
     
    Молодіжний центр потребує не лише матеріальної допомоги у вигляді кухонної техніки та меблів, а ще й волонтерів.
     
    Кожен охочий може долучитися до доброї справи та допомогти центру, перерахувавши кошти на карту ПриватБанку ГО «Серце матері» № 5169 3305 0846 1693 або ж на пряму допомогти меблями та іншим обладнанням.
     
     
    Усі гроші підуть на придбання меблів та необхідного оснащення для Центру для особливої молоді «Сильні духом».
    Конкурс журналістських матеріалів «Поспішай творити добро!» ініційований Благодійним фондом Олександра Шевченка та Українським журналістським фондом.
     
    Аліна Кулик  
     
    Конкурс журналістських матеріалів «Поспішай творити добро» ініційований Благодійним фондом Олександра Шевченка та Українським журналістським фондом.
     
    Нагадаємо: У Кропивницькому урочисто відкрили Центр для молоді з інвалідністю (ФОТО)
                        Кропивницька художниця створила благодійні ДИВОлистівки