«Мрії потрібно перетворювати у реальність»: на Кіровоградщині працює представництво благодійної організації, що допомагає сім’ям військових

  • 11 серп. 2023 14:32
  • 3265
    • Новина «Мрії потрібно перетворювати у реальність»: на Кіровоградщині працює представництво благодійної організації, що допомагає сім’ям військових Ранкове місто. Кропивницький

    Сьогодні немає маленьких і великих справ, адже кожен працює на спільну перемогу. Волонтерство і благодійність об’єднали країну. Кожен відчуває відповідальність перед суспільством та перед державою. З перших днів повномасштабного вторгнення українці згуртувалися навколо ідеї допомогти тим, хто найбільше постраждав від війни. Представництво благодійної організації «Українська фундація «Мрія» на Кіровоградщині опікується сім’ями українських героїв. Що вже встигла зробити команда, а що втілює у життя читайте у нашому матеріалі.

     

    «Ми обов’язково переможемо, все буде добре!»

     

    «Був позитивним, спокійним і розсудливим, усім приходив на допомогу», розповідає Людмила Антонова про свого чоловіка Сергія.

    Сергій Антонов понад 20 років працював монтером колії на залізниці. На початку повномасштабної війни записався в тероборону, а 17 серпня пішов на фронт. Був командиром мінометної батареї механізованого батальйону.

    «Вони звільняли Лиман, потім чоловік приїжджав у відпустку, а далі знов поїхав у Луганську область. Вдома говорив про те, що ми обов’язково переможемо, що все буде добре», каже Людмила.

    Загинув 41-річний воїн у Сєвєродонецькому районі Луганської області 24 грудня 2022-го року. Уламкове поранення виявилося смертельним для Сергія Антонова та його побратима-тезки. А перед цим, 2 грудня, військовий написав дружині, що народився в сорочці біля нього вибухнула граната, але чоловік залишився неушкодженим.

    «Із частини йому передали відзнаку значок та лист-подяку. У військкоматі сказали, що це велика рідкість, коли саме з частини передають слова вдячності. Хлопці говорили, що має ще бути медаль», говорить жінка.

    Це одна з багатьох історій, які чи не щодня чують представники благодійної організації від рідних військових, якими опікуються. Своїм болем, що завдала війна, поділилися і дружина полеглого захисника з Кіровоградщини Сергія Антонова. Допомога таким сім’ям і є місією «Української фундації «Мрія».

    «Мрія» народилася з ініціативи захищати тил держави родини українських воїнів

    Ідея благодійного проєкту належить військовослужбовцю ЗСУ, історику за фахом Юрію Гудименку. Під час реабілітації після бойового поранення він об’єднав навколо себе команду волонтерів, військових, громадських діячів. Серед них парамедикиня Юлія Паєвська (Тайра), яка очолила благодійний фонд, волонтерка Дана Ярова, під керівництвом якої працює Громадська організація «Мрія дітей України». Також у команді «Український центр захисту прав людини» з очільницею Людмилою Денісовою, яка має досвід роботи на посадах міністра соціальної політики та омбудсмена.

    Фундація розпочала діяльність з кінця 2022-го року. Тоді нужденним допомагали адресно. Через поштові відділення надсилали гуманітарну допомогу всім, хто звертався. Щоденно кількість заявок зростала, відповідно, було прийнято рішення про розширення діяльності та відкриття регіональних представництв.

    Нині «Мрія» опікується родинами полонених, зниклих безвісти і загиблих захисників, а також сім’ями цивільних бранців, які постраждали від дій агресора. Та вектори роботи не обмежуються наданням лише гуманітарної допомоги у вигляді продуктів та гігієнічних наборів. Так, родини можуть отримати юридичні консультації та супровід правозахисника. У співпраці з «Українським центром захисту прав людини» фахівці надають консультації в отриманні статусів, оформленні необхідних документів. Допомагають зібрати довідки, написати листи тощо. Значну увагу в організації планують приділяти й психологічній підтримці рідним військових. Співпраця з кваліфікованими психологами допоможе родинам впоратися з кризовими станами.

    У травні 2023-го Кіровоградщина стала першим регіоном, де «Мрія» відкрила представництво. Відтоді місцева команда активно впроваджує в життя благодійні ініціативи, турбуючись про тих, хто переживає важкі часи.

     

    «Наша практика показує, що є люди, в яких процес оформлення і отримання виплат від держави затягся на місяці, а у декого на рік. Вони не отримують кошти. Родини потребують банального – продуктів, одягу, взуття, засобів гігієни. Дітям потрібні гаджети для навчання. Ми вивчаємо запити родин і намагаємося якомога швидше на них реагувати», говорить очільниця представництва Марина Юденко.

     

    Підтримка дітей героїв

     

    Додамо, що у Фундації є окремий напрямок роботи підтримка дітей військовослужбовців. Представники благодійної організації сприяють тому, щоб маленькі українці мали можливості та комфортні умови для навчання. Окрім забезпечення гаджетами, наразі вивчають побажання дітей щодо відвідування позашкільних спортивних та мистецьких секцій, гуртків. Ці запити в організації сподіваються задовольнити спільно з партнерами та спонсорами. Цей проєкт має назву «Спільні діти».

     

    Один із найбільш масштабних за охопленням напрямів роботи фонду програма «Літо без війни». Вона покликана подарувати відпочинок дітям, чиї батьки, захисники України, загинули, зникли безвісти або перебувають у полоні. В ці дні понад 130 дітей з родин, якими опікується організація, безоплатно відпочивають в оздоровчому таборі на Закарпатті. Серед них – 31 дитина з Кіровоградщини. 

     

     

    Варто сказати і про акцію «Перше вересня». В її рамках майбутнім першачкам допомагають в укомплектуванні рюкзаків необхідним канцелярським приладдям.

     

    А на Кіровоградщині ще й започаткували День іменинника: наприкінці кожного місяця команда запрошує маленьких підопічних, вітає їх з днем народження, влаштовує святкову програму з подарунками. .

     

    З початку своєї діяльності фонд «Мрія» отримав майже 6 тисяч звернень з усієї країни, а під її опікою перебувають вже близько 3,5 тисяч дітей. На Кіровоградщині представництво опікується понад 150 родинами.

    «Мріяти потрібно! Мріяти про нову Україну: відбудовану, самостійну, прогресивну. Водночас потрібно ці мрії перетворювати в реальність, а це неможливо без відповідального та сильного суспільства. Колеги, які розуміють біль дружини сержанта, який загинув під Бахмутом. Школярі, які допомагають з математикою сину парамедика, який віддав життя, рятуючи інших. Друзі, які не цураються свого товариша, який повернувся з війни без кінцівок. Це ми українці, сміливі у своїх мріях та відповідальні у своїх діях», резюмують у фонді. 

     

    Аби звернутися до допомогою у представництво «Мрії» на Кіровоградщині, треба заповнити електронну форму за посиланням або зателефонувати:

    0-800-330-709, 050-75-444-08  – юридична допомога;

    099-015-71-81  – регіональне відділення.

    Звернутися також можна за адресою: вул. Євгена Чикаленка, 1a, оф. 306.

     

    Сторінка у Фейсбуці: https://www.facebook.com/profile.php?id=100092731576183

     

    Катерина Федченко

    Здійснено за підтримки Асоціації «Незалежні регіональні видавці України» та WAN-IFRA  в рамках реалізації проєкту «Хаб підтримки регіональних медіа». Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів.

     

    Фотографії надані фондом