Марія Неумивако: життя присвятила бібліотечній справі

  • 9 груд. 2017 09:02
  • 1579
    • Новина Марія Неумивако: життя присвятила бібліотечній справі Ранкове місто. Кропивницький
     
    Уже стільки літ минуло з часу закінчення навчання в Київському філіалі Харківського державного інституту культури на факультеті бібліотекознавства та бібліографії, а й досі згадує давня знайома з моїх студентських літ незабутнього батька Тимофія Ілліча Балануцу. Він працював старшим лаборантом кафедри спорту та спортивних ігор тодішнього Кіровоградського державного педагогічного інституту імені  Пушкіна. Ота перша екскурсія разом із батьком до бібліотеки вишу стала для школярки визначальною щодо її майбутньої професії, у якій працює вже 55 років.
     
    Навичками улюбленої справи в роботі зі студентами та професорсько–викладацьким складом великого колективу Марія оволодівала на посаді бібліотекаря, пізніше — старшого бібліотекаря, а 33 роки тому її призначили на посаду заступника директора наукової бібліотеки вишу.
    Творча особистість, Марія Тимофіївна завжди намагалася зробити життя колег цікавим, змістовним, передаючи їм набутий роками досвід спілкування з читачами, навчала умінню працювати з людьми, вести бібліографічний пошук, удосконалювати фахову майстерність, у якій людина розкриває себе, впроваджувати в практичну діяльність інноваційні форми роботи з читачами тощо. 
     
    Невсипуща праця умілого організатора бібліотечного колективу не залишилася поза увагою керівництва. 2011 року за вагомий внесок у розвиток української національної культури, збереження бібліотечного фонду держави, багаторічну сумлінну працю Марії Тимофіївні Неумивако Указом Президента України було присвоєно почесне звання «Заслужений працівник культури».
     
    Про свого багаторічного колегу тепло відгукується директор наукової бібліотеки нинішнього Центральноукраїнського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка Ольга Шульга, називаючи її професіоналом своєї справи, котра, як ніхто інший, знає увесь багатотисячний фонд бібліотеки, оскільки була однією з тих, хто формував її як осередок культурного життя не лише університету, а й Кіровоградщини. І додає: «Марія Тимофіївна невпинна в пошуках нових форм і методів роботи студентів з книгами та періодичними виданнями, виховує в них культуру читання, вчить навичкам бібліографічного пошуку, проводить копітку роботу в бібліотечному обслуговуванні та щодо створення атмосфери творчого пошуку в дружному колективі бібліотекарів університету». 
     
    Разом із колегами, її молодшим братом Олександром Тимофійовичем Балануцою — відомим на Кіровоградщині тренером з гандболу, заслуженим працівником фізичної культури і спорту, а також сином, дочкою, онучкою Марії Тимофіївни й собі радію цій щедрій на добро людині, великому життєлюбу, отимізму якої можна по–доброму позаздрити.
     
    Анатолій Саржевський         
    Фото автора