Марафетний синдром по–кропивницьки

  • 20 квіт. 2017 22:06
  • 1382
    • Новина Марафетний синдром по–кропивницьки Ранкове місто. Кропивницький
     
    Скільки б нас не переконували «жити по–новому», а марафет по–радянськи невиліковний. В обласній лікарні все білять, шкребуть і фарбують — відвідувачі задихаються від ароматів. По ймовірному маршруту слідування високого гостя терміново, до самої ночі малюють дорожню розмітку. Бабусь із «хитрого ринку» та бомжів зігнали з насиджених місць. Так у Кропивницькому готувались до приїзду Володимира Гройсмана.
     
    Про візит головного урядовця з посиланням на прес–службу ОДА повідомили всі обласні медіа. Він мав відвідати поліклініку обласної лікарні, побачити ремонт доріг обласного центру, зустрітись з колективом Донецького медвишу та провести селекторну нараду в Укртелекомі. В обласному центрі до подібного вояжу почали шалену підготовку.
    «На месте премьера мы бы поехали самой разбитой дорогой. Укртелеком местный реально нужно выпороть, хотя там наверняка парятся точно так же. Медуниверитет пусть работает, и мешать ему не стоит. Если после увиденного и услышанного по–любому пойдёт волна отставок — значит, обновление всё же есть. Если нет — совок неизлечим, а, значит, и непобедим. В связи с шумихой накануне приезда «барина» вспоминаются эпизоды из новейшей истории Кировоградщины: перед приездом президентов Ющенко и Януковича ночью асфальтировали дороги, высаживали клумбы, белили деревья. Ничего не меняется...», — написало наше видання напередодні візиту Прем’єра до Кропивницького. Соцмережі теж не забарились: 
    «Зайшла ранком випити кави з подругами, а тут таке... У нас миють стіни.... Вчора мили бордюри біля «Зоряного», сьогодні стіни... До чого б це? А... Гройсман приїжджає...» (громадська активістка Інга Дуднік).
    «...Спостерігав, як комунальники лопатами вичерпували воду з калюжі.Тепер я бачив все...» (Сергій Кашуба).
    Практично миттєво на викладену містянами  фотогалерею відреагував і сам очільник уряду. «Ну, як викорінити це мислення, що головне — один раз «прогнутись» перед начальством, а не якісно робити свою роботу щодня для людей?  Завтра поцікавлюсь, хто давав вказівки наводити «марафет». Потрібно робити постійно якісну роботу, за яку буде не соромно перед мешканцями міста, а не влаштовувати «імітацію роботи за день»!» — написав у Фейсбуці Володимир Гройсман.
    Вранці наступного дня  на кожному перехресті центральної частини міста чатували патрульні поліцейські, а біля будівлі Укртелекому, де мала відбутись селекторна нарада, ще й окремі групи «осіб в однакових костюмах». Воно й не дивно — безпека голови уряду понад усе, але так палитись... Дякувати Богу, ярмарок  біля будівлі міської ради не скасували. Але з Центрального скверу й навколишньої території змусили піти всіх торговців, на Дворцовій заборонили рух і навіть заїзд всіх автівок. Більше того, в будівлі Укр–телекому вимили не лише вікна, а й стіни.
    Тим часом  Гройсман «інспект-ував» медичні установи міста. «Розпочав робочий візит на Кіровоградщину. 
    Спілкуюсь з пацієнтками обласного кардіологічного центру у Кропивницькому.
    Ознайомився з консультативною поліклінікою Кіровоградської обласної лікарні, відремонтованої за кошти Державного фонду регіонального розвитку та кошти обласного бюджету. Ремонт та реконструкція закладів охорони здоров›я — результат розпочатої 3 роки тому реформи з децентралізації», — відмітив прем»єр у Фейсбуці.Чи відчув він аромати свіжої фарби — невідомо. Далі його маршрут проліг до офісу мережі «Інкопмарк», після чого Володимир Борисович розпочав селекторну нараду з областями. Але несподівано для всіх вирішив перед нею завітати й на ярмарок  «Побував на ярмарці у Кропивницькому, поспілкувався з чудовими, щирими людьми,» — написав пізніше керівник уряду.
    У нараді взяли участь також нардеп Костянтин Яриніч, керівники області та Кропивницького.
    «Щойно в Кропивницькому провів селекторну нараду з керівниками областей щодо стану реалізації програми «Доступні Ліки». Інформація з місць підтверджує — програма запрацювала. Всього за декілька перших днів з моменту її старту тисячі людей уже змогли отримати необхідні для них препарати.  Перед селектором теж відвідав одну з аптек, яка уже працює в програмі, щоб поговорити з її працівниками і відвідувачами про те, як йде впровадження програми. Побував теж в обласному кардіодиспансері та поговорив з його пацієнтами. Переконався, що сьогодні ще далеко не всі знають про програму. Тому одне з завдань, поставлених мною перед представниками місцевої влади, — не тільки розширювати далі коло аптек, які долучаються до програми, але також організувати максимально широке інформування про те, де і як люди можуть отримати доступні ліки.»   — дописав у Фейсбуці Гройсман.
    По завершенні наради прем’єр з супроводжуючими  вирушив до Донецького медичного університету,  де зустрівся з викладачами та студентами. «Чудово поспілкувався зі студентами Донецького національного медичного університету, що нині у Кропивницькому. Під час розмови звернув увагу студентів–медиків на ключові позиції реформи охорони здоров›я — високу якість лікування та вищу заробітну плату лікарів. Уряд вже вніс до Верховної Ради 4 законопроекти, які передбачають зміну системи фінансування лікарень. А це означає, що ми будемо фінансувати не приміщення, стіни, стелю, а — якісну медичну послугу, в якій є якісне обладнання та якісна заробітна плата лікаря». — поділився враженнями столичний гість.
    Наостанок не оминув і вражень від «марафету» : «Щодо марафету до мого приїзду в Кропивницький, про який вчора писав. Поцікавився. Місцеві посадовці сказали, що насправді вони готуватись не до мого приїзду, а до Великодня. Що ж, це добра традиція наводити лад до свят! Тільки виконувати свою роботу так само ефективно, як було продемонстровано у ці дні, просив би далі. А взагалі у Кропивницькому вперше і місто справило на мене гарне враження».
    От тільки після відбуття Гройсмана з Кропивницького на своє місце повернулась вулична торгівля, по Дворцовій знову почали періодично рухатись автівки. Тож «показуха» одного дня завершилась. А стільки було «очікунів»...
    Максим Гуцалюк