«Ластівка» проти «Орланів» та «Алігаторів»: що відомо про нові британські ПЗРК Martlet

  • 30 черв. 2022 14:42
  • 584
    • Новина «Ластівка» проти «Орланів» та «Алігаторів»: що відомо про нові британські ПЗРК Martlet Ранкове місто. Кропивницький
     
    Новітні британські переносні зенітні ракетні комплекси Martlet очищують українське небо від російської нечисті. За допомогою цих ПЗРК наші воїни «приземлили» вже не один десяток рашистських дронів, а днями вразили найновіший ворожий ударний вертоліт Ка-52.
     
    Martlet (з англ. ластівка) — одна з найновіших розробок британської компанії Thales Air Defense Limited. Цю малогабаритну багатоцільову ракету (Lightweight Multirole Missile) можна використовувати на вертольотах, морських і сухопутних платформах, а також у складі переносних зенітних ракетних комплексів.
     
    У версії ПЗРК ракета Martlet використовується з блоком управління та іншою апаратурою від комплексу Starstreak (звідси, зокрема, інколи виникає плутанина у ЗМІ з ідентифікацією). Відрізнити їх можна за формою пускового циліндричного контейнера. Варто також зазначити, що наявні дво- та тризарядні пускові установки, що розмішується на стаціонарній тринозі або на відповідній техніці, є повністю сумісними для обох ракет.
     
     
    Прицільний пристрій транспортується окремо від ракети у спеціальному захисному контейнері. Він оснащений потужним тепловізором, що значно полегшує пошук цілей.
    За довжини 1,3 метра та діаметрі корпусу 76 мм ракета LMM Martlet важить усього 13 кілограмів. Бойова частина — кумулятивно-уламкова, вагою 3 кілограми. На підльоті до цілі ракета підривається неконтактним лазерним підривником.
     
    Дальність польоту, за різними даними, від 6 до 8 кілометрів. Двоступеневий твердопаливний двигун забезпечує відносно невелику швидкість 1,5 Маха (510 м/с), що вдвічі повільніше за той же Starstreak. Втім, зменшення швидкості, за словами військових, дещо спрощує процес керування та наведення ракети. Також вона може зберігатися у транспортному контейнері протягом 15 років без технічного обслуговування.
     
    Однією з особливостей ракет LMM Martlet є використання двоканальної системи наведення — лазерної променевої та інфрачервоної на кінцевій ділянці наведення. Політ ракети «за променем» забезпечує стійкість до оптико-електронного придушення та дозволяє повністю ігнорувати теплові пастки. Щоправда, через це оператор змушений утримувати ціль у перехресті прицілу до її знищення.
     
    Беззаперечним плюсом є також вартість ракети LMM Martlet. За інформацією з відкритих джерел, вона коштує близько 30 тисяч доларів. Для порівняння, ракета для американського Stinger коштує майже у чотири рази дорожче.
    Для охочих ознайомитися з інструкцією з використання ПЗРК Martlet радимо переглянути відео на українському каналі Combat Raccoon.
    Фото: з мережі інтернет
    Матеріал: Владислав Дем‘яненко, кореспондент Інформагентство