Кропивницький: У музеї Осмьоркіна триває проєкт "Портрет сучасника на тлі війни"

  • 15 лип. 2022 10:10
  • 881
    • Новина Кропивницький: У музеї Осмьоркіна триває проєкт «Портрет сучасника на тлі війни» Ранкове місто. Кропивницький
     
    Щотижня у Художньо-меморіальному музеї Осмьоркіна збираються місцеві художники, щоби написати портрети людей - представників певних професій, які, як і усі українці, опинилися в умовах війни. Проєкт має назву "Портрет сучасника на тлі війни", яким керують Заслужений художник України Андрій Надєждін та кропивницька художниця Ольга Краснопольська.  
     
    А вчора, 14 липня, до музею завітали представники Донецького державного університету внутрішніх справ, які змушені були переїхати з зони бойових дій. В першу чергу гостей музею ознайомили з історією та архітектурою міста та особистостями, які свого часу доклали зусиль до створення та збереження його неповторного стилю. Мова йде про художника Олександра Осмьоркіна та його племінника - зодчого Якова Паученка.
     
     
    Моделями для місцевих живописців стали дві пані у поліцейській формі, які зараз живуть та працюють у Кропивницькому. Майстри пензлю на своїх полотнах створили образи дівчат, які змушені були залишити рідні домівки через окупацію. Жіночі обличчя виразно проступають на фоні чорних суворих одностроїв. 
     
     
    Як розповіла кураторка проєкту Ольга Краснопольська:
     
    - Раз на тиждень ми збираємося, щоби писати з натури портрети людей, які опинилися в стані війни. Наодинці дуже важко переживати трагічні події, які відбуваються в країні, а в колі однодумців почуваєшся вільніше. Тому ще з березня художники почали збиратися в музеї, щоби малювати один одного. Згодом виникла ідея писати портрети людей, які активно займаються волонтерством, або військових, рятувальників - особистостей, які мають відношення до війни і працюють на нашу спільну Перемогу.   
     
    До проєкту долучається багато художників - як професійних, так і аматорів, іноді приїздять митці з Харкова і Дніпра. Майстри, працюючи над портретами, відволікаються від буденності і важких думок про війну, а натурщики потрапляють в інше середовище і відновлюються, отримуючи новий досвід.  
    Живописці працюють частіше у техніці олівця і графічної техніки, але ніяких обмежень немає. 
     
    Роботи, які були написані протягом останніх місяців війни, будуть представлені на виставці, присвяченій Дню Незалежності України.