Кропивницький у диму: що сталося на сміттєзвалищі та як покарають винних

  • 14 квіт. 2020 14:20
  • 941
    • Новина Кропивницький у диму: що сталося на сміттєзвалищі та як покарають винних Ранкове місто. Кропивницький
     
    Вчора, 13 квітня, частину районів Кропивницького затягнуло сірим смогом. Як виявилося згодом, у місті зайнялося сміттєзвалище на вулиці Байкальській.  
     
    Як повідомляють в Екостайлі, найбільш ймовірною причиною пожежі, яка виникла учора, стало спалювання трави мешканцями Завадівки у балці, що межує з територією полігону. А сильний вітер швидко розніс вогонь на територію з сухими і легкозаймистими відходами. 
     
    Роботи з ліквідації пожежі тривали з ранку і до вечора. На місці події працювали шість машин та 20 чоловік особового складу 1-го Державного пожежно-рятувального загону Кропивницького. Про збитки, завдані підприємству, можна говорити тільки після того, як пожежники завершать гасити вогонь.
     
    За словами жителів Кропивницького, дим було видно з різних куточків міста та навіть за ним. Від Кущівки, Балашівки та Завадівки й до Новомиколаївки та Соколівки. 
     
    - Про це звалище багато років поспіль говорять місцевій владі. І не лише про відповідне облаштування, а й про його існування взагалі. В усіх цивілізованих країнах і містах давно є сміттєпереробні заводи. А ми ще живемо у кам’яному віці, - скаржиться Любов Лук’янцева.
     
    Подібні пожежі на Кіровоградщині та в Україні не виняток. Так, рятувальники Кіровоградщини тільки за минулу добу повідомили про 12 пожеж в області на відкритих територіях: горіли поля, ліси та сміття в дев’яти різних районах. 
     
    Також вже дев’ятий день поспіль горять ліси в Чорнобилі. За словами рятувальників, пожежа стає все більш масштабною та загрозливою, оскілки вогонь вже впритул підібрався до сховища радіаційних відходів "Підлісний", що поряд із ЧАЕС. Однією з причин пожежі такого масштабу також розглядають необережне поводження з вогнем. 
     
    Що стосується влади, то нещодавно Верховна Рада ухвалила закон, який посилює відповідальність за паління трави. Рішення підтримали 328 народних депутатів. 
    Відтепер за забруднення повітря штраф збільшують зі 100-200 неоподаткованих мінімумів до 1800-3600. Тобто тепер винному треба заплати від 1700-3400 гривень до 30600-61200 гривень. Також, можливе позбавлення волі на три роки. 
     
    За підпал лісу, зелених насаджень навколо населених пунктів та сухої трави штрафуватимуть ну суму від 91800 до 153000 гривень. Винному також можуть призначити від двох до п’яти років позбавлення волі. 
     
    За порушення пожежної безпеки у лісах штрафуватимуть від 1530 до 4590 гривень. Цікаво, що для посадовців ця сума сягатиме від 4 590 до 15 300 гривень. 
    А за знищення або пошкодження лісу через лісову пожежу, яка поширилася на велику площу, штраф становитиме від 4590 до 15300 гривень. Для посадовців − від 10710 до 18360 гривень. 
     
    Так, за словами юристки Катерини Ткачук, відповідного до нових правил, винних у підпалі може очікувати штраф від 1800 до 3600 неоподаткованих мінімумів на суму від 91,8 до 153 тисяч гривень.
     
    Нік Шендеровський