Кропивницький: Сьогодні православні відзначають день Святих жон-мироносиць

  • 3 трав. 2020 11:39
  • 1128
    • Новина Кропивницький: Сьогодні православні відзначають день Святих жон-мироносиць Ранкове місто. Кропивницький

    Право  на святість

     

    Коли Іосиф та Никодим з трепетом і благоговінням покладали тіло Ісуса Христа в печеру, від погляду жон-мироносиць, які сиділи біля гроба, не могло сховатися, що через поспішність не всі похоронні обряди були виконані. На старозавітню Пасху вони зі скорботою пішли від гроба з твердою рішучістю неодмінно принести покійному Вчителю запашне миро і ним помазати тіло Його. І, як тільки настав  світанок дня нової Священної Пасхи, полум'яна любов святих жон, стомлена муками страждання у підніжжя голгофського Хреста, привела їх до нової гробниці тіла спочилого Спасителя ...

    Пройшли роки і тисячоліття, але Церква Божа не перестає з благоговінням згадувати імена і подвиги цих святих жон-мироносиць: Марії Магдалини, Марії Клеопової, Іоанни, Марфи і Марії, Сусанни та ін., а з ними таємних учнів Христових - Іосифа і Никодима , котрі проявили щиру полум'яну любов до Господа під час Його земного життя, а також під час Його розп'яття і поховання.

    Неділя 3-тя після Пасхи (в цьому році 3 травня) присвячена пам'яті святих жон-мироносиць. Це свято всіх жінок, хрещених в Православ'ї. Звершуючи це святкування, будемо наслідувати приклад святих жон-мироносиць, їх любов і вірність Ісусу Христу, Який тепер вже не в гробу, а на Престолі Слави з Отцем і Духом. Принесемо Йому не миро і аромати, як померлому, а добрі справи, що прославляють Його ім’я, справи милосердя і добра, любов до церковного богослужіння і Храмів Його.

    Щорічно у день святих жон-мироносиць всі християнки святкують найбільше своє право - право на святість, право на особливу Божу ласку і вічну радість, дану кожній жінці завдяки Діві Марії і жонам-мироносицям.

    А зараз ми часто забуваємо, що головне призначення жінки на землі - материнство, створення домашнього затишку, тепла, міцної сім'ї. Християнська родина - це не господар і раб, а «єдина плоть», одне неподільне ціле, одне серце. Слова апостола Павла «дружина нехай боїться свого чоловіка» означають: нехай дружина боїться образити чоловіка, боїться скривдити його честь. Адже якщо любиш людину, то боїшся заподіяти їй страждання, образити. Раніше на Русі дружину називали Берегинею - у неї на першому місці був Бог, на другому - чоловік, сім'я, а потім - все інше. І непереможна була Київська Русь ...

    У цей святковий день згадаймо наших любих бабусь і прабабусь, які зберегли віру православну в темний безбожний час, таємно хрестили дітей і онуків, які молилися вдень і вночі за своїх чоловіків і синів, які воювали на фронтах Великої Вітчизняної війни і працювали в нелегкі атеїстичні часи. А перемога у Другій світовій війні була дарована Богом фактично на Пасху Христову (в 1945р. Великдень відзначали 6 травня!). І зараз, під час карантину, молитовна праця жінок-християнок як ніколи потрібні!

    Зі святом вас, дорогі жінки - християнки!

    Радості, здоров'я і спасіння душі вам! Будьте справжніми Берегинями! І бережіть себе!

     Христос Воскрес! Воістину Воскрес!

     

     Протоієрей Євгеній Назаренко.