Кропивницький: Обличчя твого міста

  • 26 черв. 2018 14:35
  • 3837
    • Новина Кропивницький: Обличчя твого міста Ранкове місто. Кропивницький
               
    Відомо, що переважну частину наших типових багатоквартирних житлових будинків, сумнозвісні «хрущоби» включно, побудовали ще за радянських часів. Тоді питаннями кольору фасаду будинків не дуже переймалися. Його визначав основний будматеріал: цегла червона глиняна або силікатна, бетонні блоки, панелі, а вже пізніше не дуже різноманітна облицювальна плитка. 
     
    Відомо також, що, відповідно до чинного законодавства, двоповерхові і більше житлові будинки є спільною сумісною власністю господарів  приватизованих у них квартир. Таким чином, майнові питання щодо самого будинку повинні вирішуватись за умови стовідсоткової (?) згоди таких власників. Вам не здається, що  це дуже нагадує колгоспну, а фактично  нічию,  власність або  дитя у сімох няньок… Але зараз у нас мова про дещо інше — умови збереження первозданного (хай буде нового), а головне, одного  кольору (краще відтінку) фасаду багатоповерхівки.   
    Що ми бачимо нині в реаліях? Достатньо придивитися перш за все до свого, а потім до всіх інших будинків. На фасаді деяких багатоповерхівок можна нарахувати багато клаптиків (зовнішня стіна квартири після утеплення) абсолютно різних кольорів. Зрозуміло, що тип, навіть товщина  утеплювача — це вибір володаря квартири. Але, в більшості випадків, ні про яку колірну гармонію мова навіть і близько не може йти. Така дисгармонія,  буяння фантазії  різноманітності кольорів псує зовнішній вигляд будинків. Зараз фасади деяких із них нагадують ковдри з різнокольорових клаптиків, циганщину. Іноді навіть з’являється заздрість щодо дальтоніків. 
     
    Цілком сприймаю і поважаю наявність у кожного свого улюбленого кольору, сам такий маю. Втім, можливо, комусь до кольору зовсім байдуже. Допускаю також, що лише такий колір має виконавець робіт. Тим і пофарбували. Однак розфарбування своєї частки  СПІЛЬНОЇ власності  кольором, який є повним дисонансом, різко відрізняється від загального, наводить на думку про, перепрошую,  жлобуватість володарів таких квартир.  
     
    Слід зазначити, що наразі існує реальна можливість підібрати будь-який відтінок фасадної фарби. Особисто бачив декілька років тому на виставці щодо теплозбереження в аеропорту таблицю таких відтінків фарби для стін, нарахував 72. Саме стільки відтінків барвників пропонував підприємець. Це більш ніж достатньо, щоб підібрати для наших будинків. 
    Яскравим позитивним  прикладом може служити позиція голови ОСББ будинку №14, к.1 по вул. Героїв України у Кропивницькому, Н.В.Коваленко. На цю велику дев’ятиповерхівку любо-дорого поглянути. Наталія Василівна не тільки вимагає фарбувати  утеплення окремої квартири кольором лише одного відтінку, а й змусила перефарбувати зовнішній бік стіни квартири тих, хто раніше цього не спромігся. Перевага ОСББ у цьому питанні очевидна. На жаль, подібних будинків у місті всього декілька.
     
     
    Вважаю, що давно прийшов час рішучого втручання міської влади  у вирішення проблеми естетичного вигляду багатоповерхівок. Мабуть, досить вже спотворювати їх численними прибудовами перших (і не тільки) поверхів та фарбувати зовнішні стіни кожному власнику квартири в колір, який заманеться. Пам’ятаю часи, коли на центральних вулицях обласного центру заборонялось облаштовувати «халабудами» балкони. Навіть видавались одноманітні щити на їхню огорожу. Чи не на часі зараз прийняття рішення міської ради з розв’язання цієї проблеми в рамках чинного законодавства, звичайно? Хай навіть деякі вимоги таких рішень носитимуть рекомендуючий характер.  Тож, давайте наводити порядок у своєму місті, панове!
     
    Леонід Бобров 
     
    Нагадаємо: У міській раді наказали відремонтувати усі зупинки до Дня міста
                        В міській раді повідомили, коли на вулиці виїдуть новенькі автобуси (ВІДЕО)