Кропивницький: Любиш собак — люби і прибирати

  • 23 лют. 2019 09:30
  • 1990
    • Новина Кропивницький: Любиш собак — люби і прибирати Ранкове місто. Кропивницький
     
    Для багатьох собаколюбів є звичною справою вигуляти свого чотирилапого біля міських алей, на газон чи на шкільний майданчик. Та екскременти за своїми песиками чи іншими тваринами господарі прибирають неохоче. 
     
    У світі з цим явищем борються просвітницькими заходами та соціальною рекламою. Окрім того, також діє і система суворих штрафів.
    У Нью-Йорку штраф за неприбирання за своїм блохастиком становить до 500 доларів. У Великобританії це трохи дешевше – 50, 100 євро. В Іспанії штрафи є неймовірно дорогими. В Барселоні і Мадриді власники тварин, які залишили екскременти своєї тварини, мають сплатити близько 1500 євро. 
     
    В більшості розвинених країн є і спеціальні урни для викидання собачих чи котячих екскрементів. В Україні таке явище не у всіх містах: Київ, Тернопіль, Львів та інші.
    Розмір українських штрафів змушує задуматись не всіх. За інформацією начальника спецінспекції Кропивницького Андрія Максюти, за неприбирання за своїм улюбленцем передбачене покарання від 340 до 1360 гривень. На жаль, деякі власники тварин навіть не завжди правильно реагують на зауваження.
     
    — Колись попрохав жінку взяти собаку на повідок, а вона почала мені погрожувати тим, що нацькує пса. На жаль, культура власників собак є в нас дуже низькою. Для кожного господаря його собака найкращий. Приємно бачити, коли зустрічаєш свідомих собачників. Одного разу бачив, як господар гуляє з собакою, і цей громадянин взяв фекалії собаки в пакетик та поніс з собою. Я спинився і висловив захоплення його совісністю. Ця людина є прикладом. Якщо завів собаку, то потрібно за нею доглядати. Якщо пес лишив після себе фекалії, то це є антисанітарією. Ці бактерії небезпечні для здоров’я людини, — розповів Андрій Максюта.
     
    А тим часом численні купи собачих екскрементів часто-густо «прикр ашають» пішохідну зону міста як узимку, так і влітку. Подекуди вони лежать так щільно, що людям потрібно ретельно придивлятися, куди поставить ногу. Інакше можна добряче вляпатись. За прикладом далеко ходити не потрібно. Варто лише пройтись від зупинки Друкарня до обласного управління статистики. Про віддалені мікрорайони, наприклад, Балашівку, взагалі говорити не хочеться. Там тротуари, прибудинкові території та навіть дитячі майданчики рясно «заміновані».  
     
    Поки в Україні доберуться до посилення штрафів на законодавчому рівні, перш за все потрібно залишатися свідомими громадянами та прибирати за своїми улюбленцями. Судячи з того, як виглядають вулиці Кропивницького зараз, до Європи нам ще ого-го як далеко. 
     
    Дмитро Семенюк