Кропивницький Євроклуб «НАДІЯ» запрошує активну молодь до співпраці

  • 15 бер. 2018 15:08
  • 1899
    • Новина Кропивницький Євроклуб «НАДІЯ» запрошує активну молодь до співпраці Ранкове місто. Кропивницький
          
    З проголошенням курсу на євроінтеграцію молоді люди України стали більше дізнаватися про європейські цінності та стандарти. У Кропивницькому в цьому їм допомагає євроклуб «Надія». Він був створений на базі Кіровоградського обласного ДЮЦ у 2010 році, майже одночасно з Радою євроклубів Кіровоградщини. Ідея «Надії» — зібрати молодих людей, які мають на меті розвиток рідної країни та бажають долучитися до євроінтеграційних змін у державі, суспільстві, місцевій громаді. Тематика обговорень євроклубівців має широкий спектр: від вивчення країн Європи разом зі столицями та їхнього розташування на карті світу до написання проектів та проектних заявок. Заняття відбуваються у різних форматах: обговорення, тематичні тренінги, перегляди фільмів, у тому числі англійською мовою.
     
     
    — Нещодавно ми розпочали активну роботу у проекті «Молодіжний банк ініціатив». Це пілотний проект на теренах України. На сьогодні члени євроклубу мають знання, здобуті під час занять, стажувань, тематичних тренінгів, що проводяться за підтримки волонтерів Корпусу миру США в Україні та волонтерів представництва Євросоюзу. Наразі ми спільно з волонтерами Корпусу миру США в Україні реалізовуємо проект «Академія лідерства». У рамках проекту євроклубівці дізнаються, як себе виховати як повноцінну особистість, як написати резюме, як поводитися під час співбесіди, навчаються самопрезентації, мають можливість створити команду однодумців та навчитися працювати в команді, — розповіла голова Ради євроклубів Кіровоград–щини Кіровоградського обласного центру ДЮЦ Олена Арутюнян.
     
    — Про євроклуб я дізналася випадково. Півтора року тому нам з однокласниками запропонували сходити в ДЮЦ подивитися фільм на соціальну тему. Після перегляду та обговорення Олена Сергіївна, керівниця клубу, запропонувала долучитися до нього. Так я стала ходити на заняття. Найбільше мені подобається те, що ми беремо участь у різних міських заходах як волонтери. Ми були на Єврофесті, проводили фестиваль до Міжнародного дня Землі. Також я багато дізналася про Європу та європейські цінності, навчилася спілкуватися з іншими людьми, — розповіла Валерія Лінчевська, 16 років, членкиня євроклубу «Надія».
     
    Серед інших тем зустрічей — що таке піар та як його створити; як утворити вигідну компанію щодо залучення необхідних ресурсів до реалізації своїх ідей та ініціатив у місцевій громаді; що таке фандрайзинг та навіщо він потрібен; що таке проектний менеджмент та як працювати в проекті; ВІЛ/СНІД: чи загрожує це мені особисто та як працювати в превентивному напрямку; що таке торгівля людьми та як їй протидіяти; булінг у молодіжному середовищі та навчальних закладах і як з ним боротися; як спілкуватися з дорослими; що таке толерантність; що таке полікультурність, мультикультурність та міжкультурний діалог. 
     
     
    — Це далеко не всі напрями нашої роботи, надалі ми плануємо розширювати тематичне коло та запрошуємо до співпраці усіх, хто має бажання та наснагу змінювати світ навколо себе. Адже час від слів переходити до справ. Недарма гасло нашого клубу: «Час настав. Майбутнє за нами», — зазначила Олена Арутюнян.
     
    Членами євроклубу можуть стати активні молоді люди віком від 14 до 22 років: старшокласники, студенти перших курсів вищих навчальних закладів. 
     
    — Ми запрошуємо молодь до євроклубу на офіційній сторінці Ради євроклубів Кіровоградщини. Наші євроклубівці — це постійні учасники, загалом 15–20 осіб. Вони активні, ініціативні, багато з них є волонтерами. Працюємо на базі волонтерського центру, що діє в центрі ДЮЦ. Зустрічі проходять щотижнево у понеділок та п’ятницю з 16:00. Ми маємо власну програму, затверджену на рівні міністерства. Нею користуються не лише в Кіровоградській області, а й в усій Україні, — наголосила Олена Арутюнян.
     
     
    — Євроклуб відвідує велика кількість підлітків, тут я знайшла багато друзів–однодумців. Мені цікаво брати участь у заходах. Нещодавно я долучилась до ради євроклубів, де молоді люди з усієї області писали есе про безпеку у суспільстві та інтернеті. Також відбувалися дебати на цю тему у різних формах: письмовій, формі командної дискусії, словесної дискусії та виступів, — поділилася Анастасія Табалова, 15 років, членкиня євроклубу «Надія».
     
     
    Євроклуб допомагає поглянути на процес євроінтеграції з різних боків, побачити його позитивні та негативні сторони. Як результат молодь іде у Європу не наосліп, ми знаємо, що нас там чекає та що треба робити, аби поліпшити наше життя і швидше вступити до Євросоюзу, — прокоментувала Валерія Лінчевська, 16 років, членкиня євроклубу «Надія».
     
    Наразі євроклуб «Надія» відвідує молодь не лише з Кропивницького, а й з інших міст і навіть країн. Американець Джозеф Алек приїхав з Лос–Анджелеса як волонтер. У Кропивницькому ДЮЦ хлопець проводить курси англійської мови.
     
    — Я приїхав до України рік тому і планую тут пробути іще рік. У вашому місті навчаю дітей англійської на базі ДЮЦ та відвідую євроклуб. Під час зустрічей ми обговорюємо актуальні теми. 
    Наприклад, на останньому занятті вивчали країни Європи та їхні столиці в ігровій формі. Такі клуби важливі для молоді, адже тут можна дізнатися щось нове про інші країни та використовувати ці знання під час подорожей, — розповів Джозеф.
     
    Матеріали публікуються в рамках проекту «Точне відображення Угоди про асоціацію Україна–ЄС в українських медіа». Проект реалізується за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) та Міністерства закордонних справ Республіки Польща. Думки, висловлені в цій публікації, відображають виключно точку зору автора(ів).
     
    Наталка Нічишина    
     
     
    Нагадаємо: А ви знаєте, що означає підписання Угоди про асоціацію для України? ВІКТОРИНА