Кропивницькі волонтери розповіли про свою діяльність (ФОТО)

  • 10 лют. 2020 16:17
  • 1442
    • Новина Кропивницькі волонтери розповіли про свою діяльність (ФОТО) Ранкове місто. Кропивницький
     
    Минулого тижня у громадському просторі Krop:Hub волонтери організацій “Серця матерів Кіровоградщини”, ЦРВ “Коловорот”, центр #СМАйЛ та Асоціація жінок України ДІЯ розповіли про свої досягнення за минулий рік та поділилися цьогорічними напрямками роботи. 
     
    Про це повідомляє журналістка “Утреннего города”.
     
     
    “Серця матерів Кіровоградщини” — допомога ветеранам та їхнім родинам
     
    У співпраці з Третім окремим полком спецпризначення імені князя Святослава Хороброго вони масштабно провели акцію до дня річниці пам’яті воїнам загиблих під Іловайськом. 
     
     
    — Наша мета — довести, що разом ми — єдині: влада, громадські організації, військові, активісти, преса, цивільні містяни. І разом ми — сила. На щастя, 29 серпня 2019-го року на захід завітало багато людей. Мабуть, на всю Україну це був чи не єдиний масштабний і серйозний захід, який створили та провели серця опалені війною, — сказала голова ГО “Серця матерів Кіровоградщини” Інна Колпак. 
     
    Організація займається проведенням заходів, де спілкуються військові та діти. За словами пані Інни, це допомагає психологічно адаптуватися. Крім цього жінки продовжують плести сітки для військових на Сході, збирати та надсилати їм харчі, теплий одяг, підтримувати родини та людей, які цього потребують. Одне з головних досягнень за минулий рік — створення ветерано-волонтерського громадського простору Krop:Hub.
     
    — Ми всі зробили це власними силами. Було важко, як і зараз, адже треба тепер кошти на утримання простору. Проте ми хочемо розвивати його, давати можливість іншим приходити сюди, — сказала Інна Колпак.  
     
    Ветерано-волонтерський центр #СМАйЛ — соціалізація військових
     
    Вони проводять індивідуальні зустрічі, психологічні тренінги, просвіта та пси-туризм (метод адаптації військових через позитивний стрес і шлях до вміння знову довіряти людям “за межами війни”).
     
    Співзасновник центру та кризовий психолог Андрій Фоменко розповідає, що за минулий рік вони разом із командою провели 387 консультацій, всього зверенень — 502. До реабілітації військових, за потреби, долучають лікарів-партнерів:
     
    — Ми безкоштовно проводимо консультації для ветеранів, тому ми вдячні за тих лікарів, які завжди допомагають. Проте, на жаль, ми не маємо зв'язку із психіатрами. Тому, часом, деякі випадки закінчуються драматично. 
     
    Один із напрямків діяльності #СМАйЛу — пси-тури. Минулого року вони провели таких 5, двічі взимку. 
     
     
    — Люди, які хочуть відчути і переконатись у своїх силах, беруть участь у таких турах. До нас долучаються і дівчата, і сімейні пари. Насправді, нам уже тісно в Україні, бо залишилися три вершини 2000-метрів, тому далі будемо мандрувати за кордон. Що ж тут психологічного? Ми радіємо власним перемогам, працюємо над тими речами, які у своїй голові часто відкладаємо на потім. А чого лише вартують групи підтримки біля ватри, — сказав Андрій Фоменко. 
     
    Він також додав, що їхня діяльність можлива лише за підтримки людей та партнерів. Їх підтримують і представники міської й обласної ради:
     
    — Ми робимо те, що має робити влада. Все це зробленому на рішучості та бажанні змінити життя людей на краще. Хочеться розуміти і знати, що нас почують представники Міністерства у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України. Буде краще, якщо вони почнуть бачили ситуації зсередини міст по країні. 
     
     
    Діяльність ветерано-волонтерського громадського простору Krop:Hub
     
    За майже чотири місяці у просторі відбулося 80 заходів. У Krop:Hub постійно діють: підвішена кава і збір речей для військовослужбовців, благодійний ярмарок одягу DobroStore, Krop:Майстерня, благодійний розпродаж картин, просвітницькі лекції від Юрія Митрофаненка. 
     
    Основна мета і бажання у засновників Krop:Hub — підвищити обізнаність, культуру патріотизму, взаємодопомоги у кропивничан, дати можливість проявити себе новим обличчям у місті; підтримувати військових і ветеранів. 
     
    Планують провести зустріч із письменницею Ларисою Ніцой, презентацію книги “Доця”, показ фільму “Соловей співає” й майстер клас з емоційно-індивідуального живопису. 
     
    Минулого року простір отримав нагороду від UA: Кропивницький у номінації “Фокус добра”.
     
     
    — За ці чотири місяці переповнюють контр-протилежні емоції. З одного боку є можливість створювати нове, залучати молодь, робити історичний і патріотичний вклад у розвиток міста. А з іншого — байдужість влади і тих, хто може допомогти морально, фінансово щось зробити та змінити у Кропивницькому. Часом здається, що ти сам у полі воїн. Проте коли бачу, скільки шалених й охочих людей долучаються, розумію, що вийде масштабний класний результат, який щось-таки змінить, — розповіла координаторка Krop:Hub Катерина Колтунова.