Кропивницькі бджоли лікують вояків

  • 8 лип. 2017 14:18
  • 1546
    • Новина Кропивницькі бджоли лікують вояків Ранкове місто. Кропивницький

    Бджоли лікують вояків
    Сон на вуликах є одним з найдавніших способів лікування. Це своєрідний унікальний комплекс, для якого використовують спеціальні будиночки. Найчастіше їх встановлюють на берегах озер, в екологічно чистих місцях, подалі від цивілізації, а виготовляють інколи й власноруч за спеціальними кресленнями.

    Нещодавно подібний будиночок з’явився і в обласному шпиталі для ветеранів війни. І майже одразу журналіст нашого видання отримав запрошення головного лікаря Геннадія Сябренка та координаторки центру КОМ — ПАС Ганни Колєвої на «тест–драйв». Цікавість перемогла певні сумніви. Напередодні, звісно, поцікавившись нюансами.
    Згідно медичних довідників, лікувальний вплив сну на вуликах пояснюється позитивним впливом на організм людини різною кількістю мікровібрацій, що завжди виходить з вулика бджіл. Це відбувається за рахунок того, що коли бджоли літають, з їхніх волосків стікає велика кількість заряду електрики, заряджаються негативні іони. Крім цього, з вуликів назовні виходить велика кількість лікувального повітря, який створюється бджолами, а до його складу входять суміш меду, прополіс, квітковий нектар. І, нарешті, біоенергетичне поле бджолиної сім’ї позитивно впливає на організм людини.
     — Цю методику привіз із Закарпаття Геннадій Петрович  — розповіла Ганна Колєва, — будівництво розпочалося у травні за підтримки Компаніївської районної ради, обласної спілки ветеранів Афганістану та небайдужих пасічників з Устинівського та Долинського районів.
    Сам будиночок розташований в зеленій зоні біля головного корпусу шпиталю. Всередині доволі затишно — два дерев’яні ліжка–топчани, а під ними стоять вулики.
    За медичними показниками бджілки допомагають нейрогормональним способом зцілити серце, судини; бронхолітичним впливом на організм вилікувати захворювання дихальних органів. Прискорене відновлення відбувається також одразу після перенесеного хірургічного втручання, при захворюваннях кишковика, шлунка, для відновлення обмінних процесів в організмі. Корисна процедура й жінкам — для репродуктивної системи (зокрема, може лікувати безпліддя) та літнім людям — проти геріатрії, атеросклерозу та інших захворювань, які характерні для літнього віку.
    І ось я всередині будиночку. У маленькій споруді відчувається приємний аромат свіжої деревини — адже він оббитий саме натуральними дошками. На ліжку є фігурна підставка під подушку, але, за словами Ганни Колєвої, можна вільно лежати й на самій деревині. Бджоли, звісно, літають на вулиці — вірніше, потрапляють до вулика й вилітають по здобич. Але їхнє гудіння поступово відчувається всередині будиночку.
    Зазвичай  при виготовленні будиночків враховуються і сторони світу, і  багаторічний досвід навіть тибетських ченців. Шкода, але гуркіт вантажівок, що рухалися вулицею, де розташований шпиталь, трохи заважав відчуттю повного спокою. Крім цього, думки щодо подальших денних планів теж не полишали, тому першою рекомендацією перед сеансом є наявність вільного часу та позбавлення від робочих та інших проблем.
     Дихання усередині приміщення стає на диво вільним, з насолодою усіма частинками бджолиної продукції, які знаходяться тут. Задрімати можна вже на 10–12–й хвилинах, в цей час в думках промайнув значний період життя. Крім цього, жорстке ліжко сприяло й витягуванню тіла ніби в струну — то був окремий кайф.
     —  Фактично 80 відсотків пацієнтів госпіталю мають покази для проходження «бджолотерапії». Один сеанс триває близького години, курс лікування — 5–8 сеансів, — розповіла пізніше Ганна Колєва. — Проте є й протипокази — індивідуальне несприйняття бджіл та продуктів бджільництва, фобії закритих приміщень, алергічні реакції, вживання психотропних препаратів.
     Ділитись враженнями можна вельми довго, адже за допомогою даного методу дійсно починаєш позбуватись нервового напруження, розслаблюєшся, дурне вилітає з голови. Спати на вулику потрібно починати з початку весни і до кінця літа. Використовувати матраци та інші пристосування не потрібно, так ви не відчуєте легкий масаж. Протягом шести годин організм з допомогою процедури може повністю відновитися — нормалізується тиск, поліпшується стан життєво важливих органів, полегшується дихання.
    Це стало другим способом релаксу після звичайного хвойного лісу. Тож порада друга: маєте дачу — шукайте в пошуковиках креслення, контакти фахівців — і робіть у себе подібне. Воно того варте.

    Максим Гуцалюк