Кропивничанам пропонують порахувати, скільки податків вони сплачують до державного та місцевого бюджетів

  • 30 жовт. 2018 15:05
  • 946
    • Новина Кропивничанам пропонують порахувати, скільки податків вони сплачують до державного та місцевого бюджетів Ранкове місто. Кропивницький
     
    30 жовтня у Кропивницькому на прес-конференції презентували соціологічне дослідження, яке провела громадська організація "Центр соціальної економічних досліджень - CASE Україна". Дослідження дасть відповідь на запитання "Яка ціна держави для кропивничан?". 
     
    Під час прес-конференції експерт "Центру соціальної економічних досліджень - CASE Україна" Микола Малуха розповів про платформу cost. ua, де кропивничани можуть порахувати, скільки податків вони сплачують щороку до державного бюджету. 
     
    - Ця платформа працює з 2014 року. За цей час більше 350 тисяч українців скористалися цим калькулятором. Зараз ми їздимо країною та проводимо інформаційні роз'яснення, яка частина державного бюджету складається з податків громадян. Кропивницький - 14 місто з 15-ти у регіональному турі "Ціна держави", - говорить Микола Малуха. 
    Метою проекту є підвищення розуміння серед українців, що за всі послуги держави вони вже сплатили, і що їхні податки є основним джерелом наповнення державного та місцевого бюджетів, а також активізація громадян до контролю цих грошей. Згідно з експертним дослідженням у середньому працюючий мешканець Кіровоградщини за 2018 рік сплатить 53,2 тис. грн податків, і отримає 53,1 тис. грн. "чистого" доходу. 
     
    - Податки сплачують всі, навіть пенсіонери. Коли ми в одному із міст Кіровоградської області порахували бабусі, скільки вона у рік сплачує податків зі своєї пенсії, а це 5 241 гривень, вона розплакалась після цього, - додає Микола Малуха.
     
    У той же ж час це соціологічне дослідження показало, що лише 54% громадян Центрального регіону, до якого входить і Кіровоградська область, знають, що за всі послуги держави вони вже сплатили напряму або через податки. 
     
    - Це найнижчий показник показник по Україні. Так, наприклад, у Північному регіоні так вважають 73% мешканців, у Південному – 70%, у Східному – 62%, у Західному – 60%, - додає голова Центру протидії корупції Віталій Шабунін. – Щоб краще уявити розміри корупції у Кіровоградській області, наведу один приклад. Відповідно до кримінального провадження НАБУ всього за дві поставки зерна за корупційною схемою державі було завдано збитків на суму 1,514 млрд грн., а це податки 28,5 тисяч кропивничан.
     
     
    Після прес-конференції учасники відвідали місце проведення виставки. На вулиці Дворцовій встановлять тематичну експозицію: два куби (2х2х2 м), на яких за допомогою інфографіки пояснюється наповнення держбюджету та розподіл податків кропивничан. Окрім загальної інформації про податки один з боків кубів міститиме інформацію про корупційну справу, яку розслідує НАБУ, і те, як масштаби вкрадених у ній грошей співвідносяться з податками кропивничан. На другому кубі будуть вказані дані безпосередньо по Кіровоградській області, що базуються на середній заробітній платі та видатках.
     
    Для того, щоб відвідувачі експозиції змогли уявити, скільки податків вони сплачують і як у грошовому вимірі виглядає корупція, на виставці встановлять п’ять мішків з грошима з відповідним описом.