Комунальні звіти:поточні проблеми та сумнівні перспективи

  • 21 бер. 2017 11:01
  • 809
    • Новина Комунальні звіти:поточні проблеми та сумнівні перспективи Ранкове місто. Кропивницький

    Теплове підприємство «Теплоенергетик» обслуговує лівобережну частину міста та селище Нове.  4 котельні та 162 кілометри мереж забезпечують теплом 382 будинки, 97 бюджетних організацій та 104 інших споживачів Кропивницького та 35 будинків,14 бюджетних організацій та 10 інших споживачів с. Нового. Крім тепла, підприємство має можливість енергопостачання, водопостачання та водовідведення. За словами директора Тетяни Соколенко, минулий рік завершився з суттєвими збитками – лише штрафи склали біля 62 мільйонів гривень. Основною причиною ситуації є «необгрунтовані тарифи», проте, яка цифра є «обґрунтованою», Соколенко не повідомила – лише натякнула, що для мінімальної стабільності вона має підвищитись десь на 5 відсотків.

    Минулого року тепловики відремонтували обладнання на 2,555 млн. грн., провели хімічні водоочисні заходи на 2,150 млн. грн., будівельні роботи на 1,9 млн. грн. та усунули 321 руйнування на 3,225 млн. грн.

    Забезпечення послугами селища Нового призвело до збитків у розмірі 12,605 млн. грн., причиною яких є як знову ж необґрунтовані тарифи, так і фізична зношеність всієї мережі. Було проведено ремонтні роботи на 415 тисяч гривень. Наявні у мережі підприємства дві «медичні» котельні теж спрацювали по-різному: котельня  лікарні швидкої медичної допомоги мала прибуток у 105,1 тис. грн., але  котельня центральної міської лікарні мала збитки у 151,6 тис. грн. Збитки по водопостачанню на с. Нове склали 1,4242 млн. грн., та по водовідведенню -1,807 млн. грн. І знову причиною є невідповідність тарифів -50 % рентабельності по постачанню та 32% по відведенню.

    В цілому збитки підприємства розподілились наступним чином: населення -11,6955 млн. грн.; бюджетні установи -2,4756 млн. грн. та інші споживачі -1,4512 млн. грн. Для покращення ситуації підприємство веде широку судову тяганину -235 позовів у 2016 році та реструктуризаційні процедури -95 відповідно.

    Основними проблемами Тетяна Соколенко вбачає критичний стан взаємовідносин з НАК «Нафтобаз України», відшкодування різниці в тарифах по всіх категоріях споживачів, виведення з експлуатації великої котельні с. Нового з причини недоцільності її подальшого використання, проблеми у водопостачанні та водовідведенні на с. Новому, а також пошуки коштів на реконструкцію теплових мереж у Кропивницькому. Планами на поточний рік передбачено проведення гідравлічних випробувань теплових мереж та заміна одного кілометра мережі в двотрубному вимірі(біля 3 млн. грн.), проведення капітальних ремонтів парових котлів на ТЕЦ з частковою заміною обладнання (біля 1,5 млн. грн.), виведення та вивіз з відстійника відходів шламу(2 млн. грн.), підготовка до роботи системи ВКГ(350 тис. грн.).

    Більшим оптимізмом відрізнявся звіт директора КП «Універсал-2005» Віктора Панішка. Віктор Анатолійович похизувався як новою технікою, придбаною минулого року(6 одиниць) та планами придбати ще один комплекс «Глобус» на МАЗівському шасі, так і досить великим технічним парком старих зразків, якого, на його думку цілком достатньо для підтримки міста в належному санітарному стані. От тільки зношеність цієї техніки не менша, ніж тепломереж. Завдяки достатньому фінансуванню у минулому році(15,010 млн. грн.) та позабюджетним надходженням(3,8684 тис. грн.) підприємство  покрило всі витрати та отримало прибуток у 233 тис. грн. Обсяги цьогорічного фінансування у розмірі 16,535 млн. грн. дозволяють виконати весь запланований обсяг робіт – звісно, якщо форс-мажори не трапляться.

    А непередбачувані обставини, враховуючи вищевикладене, можуть з’явитись будь-якого дня.