Коли в Україні заборонять використовувати пакети?

  • 8 груд. 2020 18:09
  • 691
    • Новина Коли в Україні заборонять використовувати пакети? Ранкове місто. Кропивницький
     
    Вже найближчим часом Комітет Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування внесе на повторне друге читання доопрацьований законопроект №2051-1 про обмеження обігу пластикових пакетів на території України для прийняття його Верховною Радою в цілому.
     
    Про це пише Урядовий портал.
     
    Таке рішення прийнято на засіданні Комітету після опрацювання усіх правок, наданих народними депутатами.
     
    Основна мета законопроекту – зменшення попиту на використання пластикових пакетів в Україні, а отже, запобігання забрудненню довкілля. Така концепція відповідає першій стадії ієрархії поводження з відходами – а саме, мінімізації утворення відходів.
     
    Законопроектом пропонується заборонити розповсюдження в об’єктах роздрібної торгівлі, громадського харчування та надання послуг:
     
    • надлегких пластикових пакетів;
    • легких пластикових пакетів товщиною до 50 мкм.
    • оксорозкладних (оксобіорозкладних) пластикових пакетів.
     
    Обмеження не поширюватимуться лише на надлегкі пластикові пакети з товщиною стінки до 15 мікрон та розмірами 225х345х450 мм, що використовуються як первинна упаковка для м’яса, риби та продуктів з них, а також сипучих продуктів. Вони будуть заборонені з 2023 року, після появи на ринку альтернатив.
     
    Планується, що заборона на пластикові пакети почне діяти через дев’ять місяців з дня прийняття законопроекту. Таким чином буде забезпечено поступовий перехід на більш екологічні альтернативи:
     
    • пакети та торбинки багаторазового використання,
    • паперові пакети,
    • біорозкладні пакети.
     
    Пакети, які не відповідатимуть вимогам і залишаться в обігу, повинні будуть утилізуватись суб’єктами господарювання, які їх придбали.
     
    Окремо встановлюватиметься відповідальність за порушення вимог закону та розповсюдження пакетів.
     
    У Європі окреслено ціль використовувати до 90 пакетів на особу в рік та поступово взагалі відмовитися від використання одноразового пластику.
     
    Україна також має йти цим шляхом, адже шкода, яка завдається довкіллю досить велика.