Як розім’яти тіло кропивничанам, які майже постійно сидять за монітором? (СОЦОПИТУВАННЯ)

  • 17 квіт. 2020 13:02
  • 1253
    • Новина Як розім’яти тіло кропивничанам, які майже постійно сидять за монітором? (СОЦОПИТУВАННЯ) Ранкове місто. Кропивницький
     
    Біль в області шиї та плечах, червоні “гарячі” очі, “закам’яніле” тіло — все це й інше все більше турбує кропивничан, які проводять перед моніторами більшу частину доби. То що робити і чи є дієві вправи для організму, розбиралася журналістка “Утреннего города”.
     
    Скільки часу проводять кропивничани за моніторами?
    З настанням карантину багато кропивничан перейшли на дистанційну роботу та навчання. В залежності від професії зараз люди стали або менше, або більше сидіти перед моніторами. 
    Редакція “Утреннего города” вирішила поцікавитись у кропивничан, скільки часу на добу у середньому вони проводять з екранами гаджетів. Соціологічне опитування провели у найбільш популярній місцевій групі “Кіровоград UA”. Результати висвітлені на інфографіці. 
     
     
    70% респондентів проводять перед моніторами більше восьми годин на добу. Тобто, це фактично цілий робочий день, якщо не враховувати час для відпочинку чи дозвілля. Варіант відповіді “менше чотирьох годин” обрала найменша кількість респондентів — 5%. Серед коментуючих, найбільше часу кропивничани приділяють роботі:
     
     
    — Працюю віддалено, — написала під постом Олена Белінська.
     
     
    — Працюю, — так прокоментували допис кропивничанки Тетяна та наша колега журналістка Яна Дар’єва. 
     
     
    — Телевізор не дивлюся. Працюю онлайн — це займає майже весь час. У перервах роблю фізичну зарядку та збалансовано харчуюся. Не очікував, що комусь ця тема буде цікавою. А дійсно, час змін відкриває нові можливості, — йдеться у коментарі Валерія Грабовського. 
     
    Крім цього, є й учителі, які проводять уроки онлайн, і мають власних дітей: 
     
    - За компом  + телефон з 8.00 до 02.00 ночі, а ще плюс одночасно ноут малого + телефон малого десь з 10.00 до 18.00, - розповіла вчителька української мови та літератури Ганна Паталах.
     
    Є також ті, хто навіть не рахує годин, проведених за монітором:
    — Часу зараз не рахую, — написала Світлана Зосуменко. 
     
     
    Вправи для очей
     
    Окулісти радять відволікатися від екрану моніторів кожні 30-40 хвилин і робити невеликі вправи. Найпростіша та найшвидша з яких:
    — Міцно примружити очі на 3-5 секунд, відкрити їх і не блимати 3-5 секунд. Таку вправи варто повторити 7-8 разів. 
     
    Окрім цього, є певний комплекс вправ для профілактики погіршення зору та тренування очей, які радять окулісти. 
     
    — Сядьте зручно на стілець. Потріть руки, щоб вони зігрілися. Закрийте очі та покладіть на них долоні, не закриваючи при цьому ніс. Уникайте тиску на очні яблука. 
    Уявіть собі глибоку темряву і зосередьтеся на ній. Зробіть глибокий вдих, думайте про щось приємне і розслабляюче. Коли ви будете бачити саму лише темряву, зніміть долоні з очей. Повторіть вправу за 3 хвилини;  
    — закрийте очі та зробіть масаж круговими рухами пальців, не натискаючи на очні яблука, протягом 1-2 хвилин;
    — поставте три пальці під кожною бровою і злегка потягніть ними шкіру вгору, щоб піднялися очі. Потримайте протягом 1-2 секунд, потім відпустіть. Повторити 5 разів; 
    — "закатіть" очі за годинниковою стрілкою, потім проти годинникової стрілки. Повторіть 5 разів, не забувайте блимати;
    — подивіться на протилежну стіну і водіть очима так, ніби пишете ними. Не рухайте головою. Це може здатися складним на перший погляд, але трохи практики і все вийде, до того ж, це дійсно цікава вправа. Чим більше "букв" ви пропишите, тим кращий ефект.
     
    Завжди закінчуйте зарядку легким масажем закритих очей протягом 10-15 секунд.
     
     
    Поради від журналістів “Утреннего города” 
    Оскільки ми проводимо за моніторами щодня по 7-10 годин, то напрацювали деякі поради, які допомагають нам зняти втому та швидко повернутися до тонусу. Ось, деякі з них:
     
    — Зменшити яскравість усіх моніторів — це дозволить очам не так швидко втомлюватись, відповідно, йде менший вплив на нервову систему. Тому, що немає “ефекту повного занурення” в екран;
     
    — Кожну годину робити мінімальну зарядку, яка включає у себе “потягуські”, кругові рухи плечима, розминка пальців та кисті рук, кругові оберти головою, тягнутися до сонця та до підлогу — це дозволить тілу не “закам’яніти”;
     
    — Робити спеціальні вправи для шиї, лопаток, спини та плечей. Їх можна виконувати і стоячи, і сидячи: 
     
    1. За спиною замкнути руки у замок і намагатися чотири рази підняти його вгору до шиї. Робити це варто так, ніби тягнетеся. При цьому, маєте відчувати, як сходяться лопатки. Потім на чотири секунди затримайте замок на найвищій точці —> розімкнути руки, опустити їх і на чотири секунди розслабитися. Повторити 4-5 разів. 
     
    2. Кругові оберти плечима в обидві сторони 4-5 разів.
     
    — Пити необхідну кількість води та регулярно провітрювати квартиру. Це дозволить уникнути пересушенню слизових оболонок тіла. 
     
    Вправи для тіла від фахівців
    — Встаньте, витягніть руки вперед, зчепивши при цьому пальці. Напружуйте м'язи рук і пальців на кілька секунд, потім розслабтесь, і так 15-20 разів;
    — Підніміть руки вгору, схопившись разом. Робіть нахили корпусу вліво і право хоча б 10 разів;
    — Нахиляйтеся в сторони, торкаючись руками підлоги; 
    — Поперемінно піднімайте зігнуті ноги, спираючись руками на сидіння стільця;
    — Сядьте на стілець, спину при цьому тримайте рівно. Потім робіть кругові рухи головою, спочатку в одну сторону, потім — в іншу. 
     
     
    Летиція Курята