Як пройшла оздоровча кампанія для дітей?

  • 3 вер. 2018 14:09
  • 823
    • Новина Як пройшла оздоровча кампанія для дітей? Ранкове місто. Кропивницький
     
    28 серпня 2018 року в області завершилась оздоровча кампанія, яка пройшла спокійно, без епідемічних ускладнень. Про це повідомляє сайт Головне Управління держпродспоживслужби Кіровоградської області.
     
    Поточного року Головним управлінням Держпродспоживслужби в Кіровоградській області було погоджено роботу 507 закладів оздоровлення та відпочинку дітей. З них 6 закладів оздоровлення, усі вони – позаміські (ДОЗ «Сонячний» Долинського району, ТОВ ДЗОВ «Дружба» Олександрійського району, ТОВ «Оздоровчий комплекс «Лісова пісня» Маловисківського району, ТОВ ДЗОВ «Чайка» Гайворонського району, ТОВ ДЗОВ «Бригантина» Новоархангельського району, ДОЗ «Жовтень» Олександрівського району) та 501 табір з денним перебуванням (пришкільний).
     
    Протягом оздоровчої кампанії 39 735 дітей побували в закладах оздоровлення та відпочинку.
     
    Фахівці Держпродспоживслужби під час роботи таборів провели 634 обстеження і перевірки щодо дотримання законодавства у сфері безпечності та окремих показників якості харчових продуктів, санітарного законодавства. Порушення були виявлені у 332 закладах, що становить 52,3%. Для забезпечення державного нагляду (контролю) за діяльністю дитячих закладів оздоровлення області фахівці Головного управління спільно з представниками відділів у справах сім’ї та молоді, відділів/управлінь освіти міськвиконкомів та районних державних адміністрацій, ДСНС, начальники закладів оздоровлення та відпочинку проводили комісійні обстеження та позапланові перевірки позаміських таборів протягом всіх оздоровчих змін. Постійно працювала обласна комісія, яка зробила 18 обстежень.
     
    На виконання доручень Прем'єр-міністра України від 6 червня 2018 року № 18688/1/1-18, від 17 липня 2018 року № 29476/0/1-18 додатково були проведені позапланові перевірки таборів із застосуванням лабораторних досліджень факторів навколишнього середовища. Таких перевірок здійснено 10.
     
    В кожному позаміському таборі під час проходження ІІ–ІV змін оздоровлення перевірялись умови перебування й оздоровлення дітей, безпечність їхнього харчування і відпочинку. Під час перевірок були виявлені наступні порушення: недостатня кількість твердого інвентаря (шаф для зберігання одягу), біля корпусів пошкоджене асфальтне покриття, обліково-звітна документація з організації харчування ведеться не за встановленою формою, відсутні товарно-транспортні накладні на деякі продукти харчування, прибиральний інвентар немаркований. Виявлені порушення були усунені, окрім придбання меблів у достатній кількості та облаштування асфальтного покриття (термін виконання даних пропозицій - до травня 2019 року).
     
    На санітарно-хімічні показники досліджено 93 проби питної води, з яких не відповідали Державним санітарним нормам та правилам «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною» 37 проб (39,7%) по 2 заміським закладам оздоровлення в період ІІІ та ІV оздоровчих змін.
     
    За мікробіологічними показниками 93 проби питної води без відхилень. Досліджено проби води з річок, відкритих водойм на дитячих пляжах (7 проб без відхилень); піску на пляжах (26 проб, з яких 3 проби (11,5%) не відповідали нормам за паразитологічними показниками - було виявлено яйця гельмінтів). Дослідили на калорійність 28 готових страв, з них не відповідала нормам 1 проба (4,0%), щодо дослідження на бактеріологічне забруднення – 26 проб без відхилень. Нестандартні результати досліджень змивів з обладнання, одягу та рук працівників були виявлені на всіх харчоблоках заміських закладів, з 320 обстежень не відповідали нормам 46 (14,4%).
     
    Керівників закладів, в яких показники питної води не відповідали вимогам нормативної документації, було зобов’язано організувати водно-питний режим та забезпечити дітей якісною питною водою, в тому числі бутильованою, яка відповідає вимогам ДСанПіН 2.2.4-171-10. При виявленні нестандартних змивів керівникам закладів було надано рекомендації щодо проведення генерального прибирання з використанням дезінфікуючих засобів та дотримання правил миття посуду. У закладах, в яких продовжувалась оздоровча кампанія, було проведено повторні дослідження змивів з обладнання, одягу та рук працівників. Два заміські заклади оздоровлення для організації питного режиму дітей використовували бутильовану воду (ДОЗ «Сонячний» та ТОВ ДЗОВ «Дружба»). Тимчасово не функціонував пляж в одному оздоровчому закладі (ТОВ ДЗОВ «Чайка»).
     
    Приписи та пропозиції Держпродспоживслужби області виконані на 95% у зв’язку з тим, що терміни усунення деяких порушень встановлені до 2019 року.
     
    Спалахів інфекційних хвороб і харчових отруєнь впродовж оздоровчого сезону не зареєстровано. Випадків педикульозу серед дітей, які перебували в закладах оздоровлення, не виявили.
     
    В цілому оздоровча кампанія в області пройшла спокійно, без епідемічних ускладнень.
     
    Важливим критерієм оздоровлення дітей є оцінка його ефективності, яка в стаціонарних закладах проводилась медичним персоналом. Ця оцінка визначалася на основі зважування дітей на початку та в кінці зміни, фізичного навантаження на серцево-судинну систему, динаміки фізичної підготовки при виконанні фізичних вправ.
     
    - ТОВ «ДОЗ «Бригантина» - 85% дітей з вираженим оздоровчим ефектом, 11% дітей з незначним оздоровчим ефектом, 4% дітей з відсутністю оздоровчого ефекту;
     
    - ТОВ ДЗОВ «Дружба» - 87% дітей з вираженим оздоровчим ефектом, 13% дітей з незначним оздоровчим ефектом;
     
    - ДОЗ «Жовтень» - 93% дітей з вираженим оздоровчим ефектом, 7% дітей з незначним оздоровчим ефектом;
     
    - ТОВ «Оздоровчий комплекс «Лісова пісня» - 85% дітей з вираженим оздоровчим ефектом, 12,5% дітей з незначним оздоровчим ефектом, 2,5% дітей з відсутністю оздоровчого ефекту;
     
     - ДОЗ «Сонячний» - 82% дітей з вираженим оздоровчим ефектом, 18% дітей з незначним оздоровчим ефектом;
     
    - ТОВ ДЗОВ «Чайка» - 95% дітей з вираженим оздоровчим ефектом, 5% дітей з незначним оздоровчим ефектом.
     
    Питання організації та проведення оздоровчої кампанії в області перебувало на посиленому контролі Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області.
     
    Нагадаємо: Кропивницького не побачив трагічної картини у початкових класах шкіл міста