Як правильно діяти при руйнуванні будівлі

  • 9 квіт. 2019 10:43
  • 904
    • Новина Як правильно діяти при руйнуванні будівлі Ранкове місто. Кропивницький
     
    Повне або часткове раптове руйнування будівлі виникає внаслідок помилок, допущених при проектуванні будівлі, відступі від проекту при веденні будівельних робіт, порушенні правил монтажу, у разі введення в експлуатацію будівлі або окремих його частин з недоліками, під час порушення правил експлуатації будівлі, несанкціонованому переплануванні і зайвому навантаженні на будівлю, а також унаслідок природних або техногенних надзвичайних ситуацій.
     
    Руйнуванню може сприяти вибух, який є наслідком терористичного акту, неправильна експлуатація побутового газового обладнання, необережне поводження з вогнем, зберігання в будівлях легкозаймистих і вибухонебезпечних речовин.
     
    Попереджувальні заходи
    Для збереження життя і здоров’я необхідно заздалегідь ознайомитися з планом будинку, в якому ви мешкаєте. Дізнайтеся з плану розміщення капітальних внутрішніх стін, вразливі місця будівлі. Не захаращуйте її коридори, сходові майданчики, аварійні і пожежні виходи сторонніми предметами. Тримайте в зручному місці документи, гроші, кишеньковий ліхтарик і запасні батарейки. Обов'язково майте і зберігайте в доступному місці укомплектовану медичну аптечку. Вивчіть правила надання першої медичної допомоги.
    Отрутохімікати, легкозаймисті рідини та інші небезпечні речовини тримайте в надійному, добре ізольованому місці. Не допускайте розміщення в будівлі без потреби газових балонів. Знайте розташування електричних рубильників, магістральних газових і водопровідних кранів для екстреного відключення електрики, газу та води. 
     
    Як діяти при раптовому руйнуванні будівлі
    Почувши вибух або виявивши, що будівля втрачає стійкість, негайно вимкніть воду, електрику і газ, якнайшвидше залиште приміщення, взявши документи, гроші та предмети першої необхідності. Залишаючи приміщення, спускайтеся сходами, а не ліфтом, бо він може вийти з ладу. Припиняйте паніку, тисняву в дверях при евакуації, зупиняйте тих, хто збирається стрибати з балконів і вікон з поверхів вище першого, а також через засклені вікна. 
     
    Опинившись на вулиці, не стійте поблизу будівель, а перемістіться на відкритий простір. Якщо руйнування будівлі сталося, а ви відрізані від шляхів евакуації, то займіть найбезпечніше місце: отвори капітальних внутрішніх стін, кути, утворені капітальними внутрішніми стінами, під балками каркасу. Якщо можливо, сховайтеся під стіл: він захистить вас від предметів та уламків. Якщо з вами діти, то укрийте їх собою. Не піддавайтеся паніці і зберігайте спокій, підбадьорюйте присутніх. Тримайтеся подалі від вікон, електроприладів. Використовуйте телефон тільки для виклику представників органів правопорядку, пожежних, лікарів, рятувальників. Не користуйтеся сірниками, запальничками, тому що може існувати небезпека витоку газу.
     
    Як діяти в завалі
    Якщо ви опинилися в завалі внаслідок руйнування будівлі, то дихайте глибоко, не піддавайтеся паніці і не падайте духом, зосередьтесь на найважливішому, намагайтесь вижити за будь-яку ціну, знайте, що допомога прийде обов'язково. У разі тілесних ушкоджень, за можливості, надайте собі першу медичну допомогу. Спробуйте пристосуватися до обставин, знайти можливий вихід. Постарайтеся визначити, де ви перебуваєте, чи немає поруч інших людей, прислухайтесь, подайте голос у хвилини тиші. Пам'ятайте, що людина здатна витримати спрагу і особливо голод протягом тривалого часу, якщо не буде марно витрачати енергію. Пошукайте в кишенях або поруч предмети, які могли б допомогти подати світлові або звукові сигнали (наприклад, мобільний телефон, ліхтарик, дзеркальце, камінь, а також металеві предмети, якими можна постукати по трубі або стіні і тим самим привернути увагу). Якщо єдиним шляхом виходу є вузький лаз, то протисніться через нього. Для цього необхідно розслабити м'язи і рухатися, притиснувши лікті до тіла.
     
    НМЦ ЦЗ та БЖД Кіровоградської області