Як позбутися панічних атак в домашніх умовах

  • 17 лип. 2023 11:10
  • 374
    • Новина Як позбутися панічних атак в домашніх умовах Ранкове місто. Кропивницький

    Панічна атака – раптове почуття страху за власне життя, яке супроводжується ускладненим диханням, прискореним серцебиттям, підвищеною пітливістю. Причина такої реакції організму до кінця не вивчена: зазвичай тривожний стан викликаний емоційним перенапруженням. Інколи організм реагує з затримкою на певні події: після випадку може пройти кілька днів, перш ніж людина відчує панічну атаку.

    Боремося без ліків

    Існує ряд практик, які допоможуть подолати небезпечний стан навіть без приймання лікарських препаратів. Тому перш ніж приймати ліки від панічних атак, рекомендується застосувати наступні методи:    

    • глибоке дихання з усвідомленням проходження повітря через ніздрі, відчуття наповнення легень, живота;
    • заплющення очей (якщо проблема спіткала не вдома, дозволяє уникнути зайвих подразників);
    • концентрація на фізичних відчуттях (зображення, звуки, запахи, дотики);
    • фокусування на певному об’єкті;
    • м’язова релаксація (почергове розслаблення м’язів тіла);
    • прогулянка на свіжому повітрі тощо.

    Якщо ж приступи повторюються регулярно, то необхідно пройти обстеження у лікаря, який порекомендує медичні засоби для подолання проблеми.

    Види ліків проти панічних атак

    В каталозі аптеки «Бажаємо здоров’я» представлено гідний вибір засобів, які допоможуть вийти з тривожного стану. Всі їх можна поділити на дві великі категорії:

    1. Засоби швидкої допомоги, що приймають одноразово для подолання приступу.
    2. Ліки для постійного (профілактичного) приймання.

    В першу категорію входять бензодіазепінові препарати, небензодіазепінові транквілізатори, нейролептики, антидепресанти з седативною дією, інші медикаменти. Швидко панічну атаку подолають ліки з бензодіазепінової категорії (від кількох секунд, до 15-20 хв, залежно від форми випуску). Проте їх відпускають тільки за рецептом, і вони викликають залежність.

    Завдання ліків для профілактичного приймання – нормалізація біохімічних та фізіологічних процесів. Тобто вони відновлюють нормальну активність нейромедіаторів. В цю категорію засобів входять нейролептики, нормотимічні ліки, антидепресанти.