Як поводитися під час грози, сильного вітру і шквалів

  • 27 серп. 2018 13:35
  • 1852
    • Новина Як поводитися під час грози, сильного вітру і шквалів Ранкове місто. Кропивницький
     
    Сильні вітри, шквали та смерчі – стихійні лиха, які виникають у будь-яку пору року. 
    Щоб бути готовими до них, необхідно знати, як поводитися при таких стихійних лихах. 
     
    Дії при загрозі стихійного лиха та штормовому попередженні:
    1. Уважно слухайте інформацію по телевізору та радіоприймачу про час, напрямок руху та силу вітру, рекомендації про порядок дій.
    2. Зберігайте спокій, попередьте сусідів, надайте допомогу інвалідам, дітям та людям похилого віку.
    3. Підготуйте документи, одяг та зберіть найбільш необхідні й цінні речі, невеликий запас харчів на декілька днів, питну воду, медикаменти, кишеньковий ліхтарик, приймач на батарейках.
    4. Підготуйтесь до відключення електромережі, закрийте газові крани, загасіть вогонь у грубах.
    5. Приберіть майно з двору та балконів у будинок (підвал), обріжте сухі дерева, що можуть завдати шкоди вашому житлу, автомобіль поставте в гараж.
    6. Поставте на підлогу речі, які можуть впасти і спричинити травми. Не ставте ліжко біля вікна з великими шибами.
    7. Щільно зачиніть вікна, двері, горищні люки і вентиляційні отвори; віконне скло заклейте, захистіть віконницями або щитами.
    8. Навчіть дітей, як діяти під час стихійного лиха. Не відправляйте їх у такі дні в дитячий садок та школу.
    9. Перейдіть у більш стійку капітальну будівлю, сховайтеся в підвалі або віддаленому від дерев і будинків погребі.
    10. Якщо ви в човні й отримали штормове попередження або бачите наближення поганої погоди, негайно пливіть до берега.
     
    Дії під час стихійного лиха:
    1. Зберігайте спокій, уникайте паніки, при необхідності надайте допомогу інвалідам, дітям, людям похилого віку та сусідам.
    2. Зачиніть вікна та відійдіть від них подалі.
    3. Вимкніть електро- та газопостачання.
    4. Зберіть документи, одяг та найбільш необхідні та цінні речі, харчі на декілька днів, питну воду, медикаменти, ліхтарик, приймач на батарейках.
    5. Перейдіть у безпечне місце. Сховайтеся у внутрішніх приміщеннях – коридорі, ванній кімнаті, коморі або підвалі. Ввімкніть приймач, щоб отримувати інформацію.
    6. Не намагайтесь перейти в іншу будівлю, це небезпечно.
    7. Не користуйтеся ліфтами. Електромережу можуть раптово вимкнути.
    8. Обминайте хиткі будівлі та будинки з хитким дахом, якщо лихо застало вас на вулиці. Вони руйнуються дуже швидко. Заховайтеся в підвал найближчого будинку.
    9. Якщо ви на відкритій місцевості, то притисніться до землі на дні будь-якого заглиблення (яру, канави, кювету), захищаючи голову одягом чи гілками дерев.
    10. Зупиніться, якщо ви їдете автомобілем. Не ховайтеся в ньому, а виходьте і швидко ховайтеся в міцній будівлі або на дні будь-якого заглиблення.
    11. Уникайте різноманітних споруд підвищеного ризику: мостів, естакад, трубопроводів, ліній електромереж, водойм, потенційно небезпечних промислових об’єктів та дерев.
    12. Не наближайтесь до води подивитися на шторм, сильні вітри здіймають величезні хвилі на морі, які накочуються на берег. Ви можете загинути. 
     
    Дії після стихійного лиха:
    1. Зберігайте спокій, заспокойте дітей і тих, хто зазнав психічної травми в результаті лиха, оцініть ситуацію. Допоможіть постраждалим, викличте медичну допомогу тим, хто її потребує.
    2. Переконайтесь, що ваше житло не зазнало ушкоджень. Перевірте зовнішнім оглядом стан мереж електро-, газо- та водопостачання. 
    3. Обов’язково кип’ятіть питну воду.
    4. Не користуйтеся відкритим вогнем, освітленням, нагрівальними приладами, газовими плитами і не вмикайте їх до того часу, доки не будете впевнені, що немає витоку газу. Перевірте, чи не існує загрози пожежі. За необхідності викличте рятувальників. Не користуйтеся телефоном, окрім як для повідомлення про серйозну небезпеку
    5. Не виходьте відразу на вулицю: після того, як вітер стих, через кілька хвилин шквал може повторитися.
    6. Будьте дуже обережні, виходячи з будинку. Остерігайтеся частин конструкцій та предметів, які нависають на будівлях, обірваних дротів від ліній електромереж, розбитого скла та інших джерел небезпеки.
    7. Тримайтеся подалі від будинків, стовпів електромереж, високих парканів тощо. Не поспішайте з оглядом міста, не відвідуйте зони руйнувань, якщо там не потрібна ваша допомога.
    8. Дізнайтеся у місцевих органів державної влади та місцевого самоврядування адреси організацій, які відповідають за надання допомоги потерпілому населенню.
     
     
    НМЦ та БЖД Кіровоградської області