Як на батьківщині Сухомлинського відзначили його сторіччя. Заступник міністра освіти відвідав Павлиську школу

  • 3 жовт. 2018 15:03
  • 1333
    • Новина Як на батьківщині Сухомлинського відзначили його сторіччя. Заступник міністра освіти відвідав Павлиську школу Ранкове місто. Кропивницький
     
    1 жовтня в рамках святкування 100-ї річниці від дня народження видатного українського педагога-новатора минулого століття Василя Олександровича Сухомлинського відбулися урочистості в Павлиській ЗОШ І–ІІІ ступенів з нагоди - славної дати, бо праці вчителя з Кіровоградщини є надбанням світового рівня виховання та навчання дітей молодшого віку. Він віддав серце дітям…
     
    До місця зародження нової української школи прибув заступник Міністра освіти України Павло Хобзей та голова облдержадміністрації Кіровоградщини Сергій Кузьменко.
     
    Урядовець відвідав меморіальний музей, де свого часу жив і працював видатний педагог.
     
    - Я вперше вцьому музеї. Він має достойний вигляд, і сюди не соромно завести делегації чи то з України, чи то з-поза її меж, - відзначив чиновник. - Від вас більше очікують, ніж від пересічної школи, бо саме тут зароджувалась Нова українська школа.
     
    Голова облдержадміністрації вручив її директору сертифікат на отримання кабінету біології.
     
    - Ми розпочали відзначення 100-річчя з дня народження Василя Сухомлинського. Впродовж останнього року виконана величезна робота, щоб це було можливим. З обласного і районного бюджетів було виділено більше 8 млн. грн. За ці кошти провели заходи з реконструкції музею Педагога та благоустрою території школи. Роботи дійсно виконані якісно, тому гості з усієї України та із-за кордону, які приїдуть до Павлиша, в черговий раз зможуть пересвідчитись, що для нас, мешканців області, дуже важливий внесок Василя Сухомлинського в сучасну освіту, – відзначив очільник області.
     
    Заступник Міністра освіти України разом із керівництвом області та району поклали квіти до могили Василя Сухомлинського.
     
     
    Він завітав до НВО «Олександрійська гімназія ім.Т.Г.Шевченка ЗНЗ І-ІІІ ст. – школа мистецтв», аби на прикладі цього закладу ознайомитися з тим, як в Олександрії реалізується програма Нової української школи.
     
    Зокрема, обласний НВК гімназія-інтернат–школа мистецтв, де заступник Заступник Міносвіти ознайомився не лише з матеріальною базою гімназії, його більше цікавило спілкування з учнями закладу: від умов проживання до навчального процесу, які предмети вивчають поглиблено, куди мріють вступати після навчання, як часто відвідують своїх рідних; які райони представлені в гімназії–інтернат; наскільки вони віддалені від учбового закладу і тому подібне...
     
     
    Сам заступник Міносвіти - фізик-математик, тому його цікавило саме викладання цих предметів, бо більшість піднятих рук старшокласників свідчить про математичний нахил класів. На його думку, слід ділити математичні класи на групи, щоб гімназисти ці предмети краще засвоювали.
     
    Далі, як яскравий приклад вищесказаного, свої роботи презентували вихованці МАН, які мають визначні успіхи на рівні України та й за її межами. Юні гуртківці МАНу з цікавістю розповідали про свої винаходи, їхнє практичне втілення в життя і користь від їхніх напрацювань…
     
     
    Іван Мельник
     
     
    Нагадаємо: У Кропивницькому урочисто відкрили пам'ятну дошку Василю Сухомлинському (ФОТО)