Як кропивницький гімназист побував у школі успішних лідерів

  • 23 серп. 2018 12:36
  • 2230
    • Новина Як кропивницький гімназист побував у школі успішних лідерів Ранкове місто. Кропивницький
                  
    Цього літа на території Пущі-Водиці під Києвом відбулася восьма літня освітня школа від благодійного фонду  Klitschko Foundation”. 
     
    До неї долучилася сотня дівчат та хлопців з усієї України. Протягом десяти днів підлітки навчались працювати в команді під керівництвом досвідчених наставників, спілкувалися з громадськими діячами. Кропивницький на заході всеукраїнського рівня представляв 15-річний Владислав Самсонов. Про враження від участі в проекті він розповів журналістам “Первой городской“.
     
    — Владиславе, де ти навчаєшся та як потрапив до проекту?
     
    — Я навчаюся в 10-му класі гімназії імені Тараса Шевченка. Інформацію про Школу успіху знайшов іще в 2017 році в інтернеті. Того ж року став півфіналістом, а цьогоріч — учасником програми.  
     
    — Чим тебе привабила ця школа та як відбувався відбір?
     
    — Відбір проходив у два етапи: анкета та співбесіда по телефону. Торік я вже брав участь у подібному конкурсі. Цей проект мене зацікавив саме можливістю отримати нові знання. Зокрема, інформацію, яку я не можу отримати в школі: тайм-менеджмент, написання й просування проектів тощо. Іншими словами, мене зацікавила актуальна для XXI століття інформація.
     
    — Скільки триває та як проходить навчання?
     
    — Школа успіху триває 10 днів. Учасників ділять на два табори — дівчат та хлопців. Проводився захід на території Пущі-Водиці під Києвом. Дівчат водили переважно по маркетингових компаніях, а хлопців по технічних корпораціях.
     
    — Хто були вашими тренерами? Розкажи про розпорядок дня.
     
    — У кожної з п’яти команд було по два наставники. В мене був студент-програміст з КПІ Саша Субцельний, а також Ігор, студент-філософ з Національного педагогічного університету імені Драгоманова. Щодня ми вставали близько 6:30. Після зарядки, ранкових процедур та сніданку їхали на екскурсію. Зазвичай їх проводили по території столиці. Екскурсії дозволили мені відкрити багато цікавих місць, наприклад Пінчук арт-центр та Експериментаріум. Були екскурсії до приватної клініки «Борис», музею Чорнобиля, НСК “Олімпійський” та інші. Найбільше мені запам’ятався ІТ-центр 
    MacPaw. Він змусив мене змінити уявлення про раціональність. Я думав, що подібна робота — це переважно сидіння в офісі за комп’ютером протягом життя. Натомість, виявляється, можна створювати щось нове і  при цьому поєднувати роботу та відпочинок.
    Тренінги проводилися щодня. Перед нами читали лекції успішні бізнесмени. Запам’яталися виступи радника міністра освіти та науки України про сучасну українську освіту. Проводилися тренінги з дизайну, уроки по розпізнаванню емоцій, проект-менеджменту, лекції про поняття успіху і навіть сексуального виховання. 
     
     
    — Як вважаєш, чи допоможе це навчання обрати тобі майбутню професію?
     
    — Я щоразу собі казав: “Не хочу кимось ставати. Хочу стати кращою версією самого себе”. Тож із майбутньою професією поки не визначився. Участь у проекті мені додала впевненості. Я став більш вимогливим як до себе, так і до  свого оточення. Набув корпоративних якостей: комунікабельності, чесності, відповідальності та найважливішої — навички роботи в команді.
     
    — Після повернення додому кожен зі ста підлітків — учасників Школи успіху має започаткувати власний проект. Чим збираєшся займатися? Коли буде презентація?
     
    — Після закінчення Школи успіху ми маємо реалізувати власний освітній проект у місті, де проживаємо. Зазвичай це дводенний-триденний проект. Свій я планую реалізувати на базі гімназії, де навчаюся. Серед лекторів бачу свою вчительку з англійської мови Ганну Дудіч, секретаря міської ради Андрія Табалова, підприємця Артема Стрижакова, міського голову Андрія Райковича, а також молодих людей, які досягли певних висот у своїй діяльності. Я прагну, аби молодь почула інформацію, яка їм може справді знадобитися в житті, і здобула ті знання, які не може дати школа.
     
    — Як вважаєш, чи потрібні такі вишколи в наш час? Чому?
     
    — Ця школа дає унікальні знання, можливість почути ексклюзивні лекції від успішних особистостей. Це кузня молодих лідерів. В майбутньому планую брати участь у подібних проектах і надалі.
     
    — Побажай щось своїм одноліткам.
     
    — Сміливо йдіть до своєї мети. Будьте впевненими у своїх силах. Не бійтеся змін та перешкод, які траплятимуться в житті.
     
    Дмитро Семенюк, 
    Наталя Нічишина